Milyarder Girişimci Dev Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor!

Milyarder Girişimci Dev Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor!

Paylaş
Milyarder Girişimci Dev Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin son birkaç aydır düşüş trendinde yoluna devam etse de, ağın bel kemiği madenciliğe yönelik ilgi azalmadan sürüyor. Bundan birkaç hafta önce Teksas içerisinde dünyanın en büyük Bitcoin madencilik tesisinin inşa edileceği haberi gelmişti ve bunun hemen arkasından yeni bir haber daha geldi.

Milyarder girişimci Oleg Deripaska tarafından duyurulan habere göre, Rusya’nın Bratsk şehrinde eski bir alüminyum fabrikasının alanında inşa edilecek olan madencilik tesisi, aynı zamanda ülkenin en yüksek kapasiteli madencilik alanı olacak.

BitRiver isimli tesisin temel olarak diğer kurumsal yatırımcılara madencilik donanımı hizmeti vereceği belirtildi ve madencilik firmasının 100 megawatt’a kadar enerji sağlayabileceği garantisi verildi. Bütün Bitcoin ağının yıllık 73 terawatt enerji tükettiğini göz önüne alacak olursak BitRiver yine çok ama çok küçük bir nokta olarak yorumlanabilir. Buna rağmen ülkenin en büyüğü olması planlanan tesisin ağa önemli katkılar sunacağı kaçınılmaz bir gerçek.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap