Mike Novogratz, Peter Schiff’e Bitcoin Üzerinden 1 Milyon Dolarlık Meydan Okudu

Mike Novogratz, Peter Schiff’e Bitcoin Üzerinden 1 Milyon Dolarlık Meydan Okudu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Mike Novogratz, Peter Schiff’e Bitcoin Üzerinden 1 Milyon Dolarlık Meydan Okudu

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff‘e Bitcoin konusunda meydan okudu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Novogratz, Schiff’e, kripto para piyasasının çökeceğine dair sık ​​sık tekrarlanan tahmini üzerine 1 milyon dolarlık bahis teklif etti.

Novogratz, Bitcoin’in bundan sonra 35.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem göreceğine bahse girdi. Eğer yanılıyorsa, seçtiği hayır kurumuna 1 milyon dolar bağışlayacak. Schiff, Novogratz’ın cüretkar teklifine henüz yanıt vermedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mike Novogratz, Peter Schiff’e Bitcoin Üzerinden 1 Milyon Dolarlık Meydan Okudu 1

Novogratz, Bitcoin fiyatının 38.000 dolar destek seviyesinin yakınında bir dip bulacağını tahmin etti, ancak ardından yatırımcıları artan tahvil getirileri nedeniyle piyasanın baskı altında kalacağı konusunda uyardı.

Bitcoin, aralıksız bir satışın ortasında Temmuz ayının sonundan bu yana en düşük fiyat noktası olan 34.000 dolara kadar düştü.

Geçen Şubat ayında Novogratz, en büyük kripto para biriminin 2021’de 100.000 doları aşacağını tahmin etmişti, ancak Bitcoin düşüş eğilimi göstermeden önce Kasım ayı başlarında 69.000 doları aştı.

Sonunda haklı olduğunu hisseden Schiff, son zamanlarda Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası hakkında durmadan tweet atıyor. Kripto para piyasasındaki çöküşten memnun olan tek kişi o değil.

“Black Swan” yazarı Nassim Taleb, bu düşüşlerin Bitcoin’i daha pahalı ve daha az arzu edilir hale getirdiğini tweetledi.

NYU ekonomisti Nouriel Roubini geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i yasal para birimi ilan eden El Salvador’un etkili bir şekilde iflas ettiğini söyledi.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap