MicroStrategy düşüşü değerlendirdi: 660 BTC alımı açıklandı

MicroStrategy düşüşü değerlendirdi: 660 BTC alımı açıklandı

Paylaş
BTC Piyasası: MicroStrategy düşüşü değerlendirdi: 660 BTC alımı açıklandı

Bitcoin maksimalisti Michael Saylor’ın yönettiği MicroStrategy şirketi bilançosuna 660 BTC daha eklediğini açıkladı. Yapılan açıklamada Bitcoin’ler için 25 milyon dolar ödendiği belirtildi.

125 binden fazla Bitcoin var

Son alımla birlikte şirket elindeki Bitcoin adedini 125 bin 51 yaptı. Bitcoin alımları için toplamda 3.8 milyar dolar harcanırken, şirketin ortalama maliyeti ise 30 bin doların biraz üzerinde… Son alınan Bitcoin’lerin ortalama alım fiyatı ise 37 bin 865 bin dolar.

Finans yöneticisi mesajı vermişti

Yaklaşık bir hafta önce şirketin finans yöneticisi olan Phong Le, verdiği bir röportajda şirketin fiyat düşüşlerine rağmen Bitcoin alımlarına devam edeceğini söylemişti ve “MicroStrategy’nin politikası, ‘Al ve elinde tut’ şeklinde ve bunu değiştirmeye niyetimiz yok” demişti.

Her ay almaya mı başlayacaklar?

MicroStrategy, Eylül ayında 5050, Kasım ayında 7002, Aralık ayında ise 1914 Bitcoin alındığını açıklamıştı. Son dönemde sıkça yapılan alımlar şirketin artık her ay Bitcoin alıp almayacağının da tartışılmasına sebep oldu. Saylor Ocak ayındaki bir açıklamasında, fiyat nereye kadar düşerse düşsün hiçbir şekilde satış yapmayacaklarını belirtmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap