MicroStrategy, Bitcoin alımı için pay satışı planlıyor!

MicroStrategy, Bitcoin alımı için pay satışı planlıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MicroStrategy, Bitcoin alımı için pay satışı planlıyor!

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin (BTC) satın almak için 750 milyon dolara kadar pay satışı düşünüyor.

Teknoloji firmalarının önde gelen ismi MicroStrategy, dün gece saatlerinde 30.835 dolar ortalamayla 467 adet Bitcoin alımı yaptığını açıklamıştı. Yalnızca Temmuz ayındaki BTC alımıyla kalmayan MicroStrategy, elindeki adeti artırmak için harekete geçiyor. BTC alımı için 750 milyon dolara kadar pay satışı planlayan şirket, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurusunu iletti.

Ulaş Utku Bozdoğan: MicroStrategy, Bitcoin alımı için pay satışı planlıyor! 1

Şirket, Bitcoin portföyünü genişletmeyi hedefliyor

Bitcoin maksimalistliğiyle bilinen MicroStrategy, dün gece yaptığı alım duyurusuyla birlikte yine gündem oldu. Öbür şirketlere oranla elinde en çok BTC tutan MicroStrategy, portföyünü daha da genişletmek istiyor. Şimdilik 152.800 BTC’ye sahip olan şirket, 750 milyon dolarlık pay satışıyla birlikte yeni BTC alımı planını sürdürüyor.

MicroStrategy’nin finans yöneticisi Andrew Kang, firmaının Bitcoin adetini artırmak için öz sermaye programı aracılığıyla sermaye topladığını belirtti. Kripto sanayisinin tanınan şirketleri ortasında yer alan MicroStrategy, art geriye gelen bu olumlu haberler ile birlikte BTC fiyatını direkt olarak 30.000 dolara taşıdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap