Microsoft ile iş birliği yapan kripto projesinin tokeni sert yükseldi

Microsoft ile iş birliği yapan kripto projesinin tokeni sert yükseldi

Paylaş
BTC Piyasası: Microsoft ile iş birliği yapan kripto projesinin tokeni sert yükseldi

Investing.com – Meta)’nın eski çalışanları tarafından geliştirilen katman-1 projesi Aptos, Microsoft ile iştirakini duyurdu. 

Bu haberin piyasada yayılmasının akabinde Aptos Labs’ın lokal varlığı APT, süratle yükselişe geçti ve dakikalar içinde %20’ye yakın bedel artışıyla 6,72 dolardan 8 dolara kadar yükseldi.

Yapılan açıklamada Aptos’un varlık tokenizasyonu, dijital ödemeler ve merkez bankası dijital para üniteleri üzere yenilikçi tahliller ile Microsoft’un Azure OpenAI hizmetinde yer alacağı duyuruldu.

Kurulan paydaşlığın birinci etabında Microsoft’un yapay zeka açılımının ferdî kullanıcılar için Web3’e geçiş sürecini kolaylaştırmak ve geliştiricilerin akıllı mukavele ve merkezsiz uygulamalar oluşturmasına dayanak olmaya odaklanılacağı belirtildi.

Aptos Labs ise Microsoft’un yapa zeka uygulamasını kullanarak Blockchain ağı ile ilgili soruları cevaplamak için Aptos Assistant’ı isimli hizmetini sunacak. Aptos, geçen yıl piyasaya sürülürken lansmanda gerçekleştirdiği airdrop aktifliğiyle bir müddet kripto gündemini meşgul etmişti.

Microsoft ve Aptos iştiraki ne vadediyor?

Bilindiği üzere Microsoft, 2023 yılına girerek yapay zeka alanında faaliyetlerini artıracak bir adım atarak ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI’a 10 milyar dolarlık yatırım yaptı. Bunun yanında Microsoft, yapay zeka alanına değerli bir yatırım yaparken bu teknolojinin Blockchain ile ahengini da göz gerisi etmedi. 

Microsoft’un AI ve Gelişen Teknolojiler Sorumlusu Rashmi Misra Aptos iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: 

Microsoft’un kripto alanıyla ilgili başka projelerinden biri ise geçtiğimiz aylarda haberlere husus olan web tarayıcısı Edge’e entegre edilecek harici kripto para cüzdanı çalışmadı oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap