Michael Saylor, BTC Planlarından Bahsetti

Michael Saylor, BTC Planlarından Bahsetti

Paylaş
BTC Piyasası: Michael Saylor, BTC Planlarından Bahsetti

MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor, CNBC’ye verdiği röportajda şirketin Bitcoin durumuyla ilgili planlarını paylaştı.

CNBC’de Morgan Brennan ile yaptığı bir röportajda konuşan Saylor, geçtiğimiz çeyrekte kıymetli bir büyüme kaydeden yazılım işinin, borçlarını finanse etmek ve daha fazla Bitcoin elde etmek için bir nakit kaynağı olduğunu belirtti.

Saylor, Bitcoin’i Desteklemeye Devam Ediyor

Şirketin 146.000’den fazla BTC ünitesinde yaşadığı kayıplar hakkında yorum yapan Saylor, Bitcoin’in popülaritesinden faydalanmanın en kıymetli yolunun varlığı elde tutmak ve fiyattaki dalgalanmaya katlanmak olduğunu belirtti.

MicroStrategy kurucusu, Bitcoin’in uzun vadeli bir HODLer’ı olduğunu ve tüm paydaşlarının Bitcoin’e olan bu ilgiyle uyumlu olduğunu da kelamlarına ekledi. MicroStrategy bugün, son satın alımının akabinde Wall Street’te en yüksek BTC varlığına sahip halka açık en büyük şirket pozisyonunda. Şirket BTC almaya başladığından beri, sırf bir kere satış yaptı ve kripto para ünitesinin geleceğine inandığını yineledi.

Michael Saylor’a nazaran, Bitcoin’in global çapta benimsenmesi, ülkeler ortasında fiat para ünitelerine olan global itimat kaybından kaynaklanıyor. Bununla birlikte Saylor, klasik bankacılık ve pay senetleri üzere başka rakip varlıkların etrafındaki ilginin de vakitle azaldığına inanıyor.

Bitcoin’in son vakitlerde sürat kazanmasının nedenlerine de değinen Saylor, Bitcoin’in büyümesine yardımcı olan değerli bir tetikleyici olarak enflasyon korkusunu yineledi. Bilhassa, Bitcoin’in devalüasyona eğilimli bir nakit türevi olmadığını, bunun yerine kendi dijital kıtlığına sahip olduğunu söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap