MEV Botu, Üç Ayda 34 Milyon Dolar Topladı

MEV Botu, Üç Ayda 34 Milyon Dolar Topladı

Paylaş
BTC Piyasası: MEV Botu, Üç Ayda 34 Milyon Dolar Topladı

Jaredfromsubway isimli bir MEV botu, arbitraj ve hızlı alım satım süreçleri sonucunda üç ayda 34 milyon dolar topladı.

Kripto sanayisinde MEV botlarının popülaritesi günden güne artıyor. Bu yazılımsal araç, kripto para piyasasında gerçekleştirdiği süreçler sonucunda kullanıcısını varlıklı edebiliyor.

Özellikle Ethereum ağında, botların ağır süreç aldığı ve yüklü paralar kazandığı gözlemleniyor. Son olarak bir MEV botu, üç ayda 34 milyon dolar topladı. Bu yararı, yaptığı arbitraj ve süratli alım satım süreçlerinden geliyor.

MEV Botu, Arbitraj ve Süratli Alım Satım ile Para Kazanıyor

Genellikle Ethereum ağını tercih eden MEV botları, arbitraj süreçlerinde ve sandviç saldırısı denilen süratli alım satımlarda para kazanıyor. Bu süratli alım satımlar, rastgele bir yatırımcının verdiği süreç buyruğunu takip ediyor ve ona nazaran sürece giriyor.

BTC Piyasası: MEV Botu, Üç Ayda 34 Milyon Dolar Topladı 1

Şubat ayında yaratılan Jaredfromsubway MEV botu da bu sistemler ile milyonlarca dolar kazandı. Bir yahut birden fazla anonim kullanıcı tarafından oluşturulan bot, 34 milyon doları kasasına koydu. Ağdaki öbür kripto kullanıcılarını sıkıştıran ve yüksek frekanslı süratli ticaretlere müsaade veren bu algoritma, kısa müddette fenomen haline geldi.

EigenPhi’ye nazaran, bu mev botu, etkin hale geldikçe ve daha fazla para kazandıkça Ethereum ağının yüzde 60’ında yer alabilir. Nox takma isimli bir geliştirici, Jaredfromsubway’ın daha fazla MEV fırsatı tespit ettiğini lisana getirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap