Metaverse Derneği Uyardı: Metaverse’deki Sanal Topraklardan Uzak Durun

Metaverse Derneği Uyardı: Metaverse’deki Sanal Topraklardan Uzak Durun

Paylaş
BTC Piyasası: Metaverse Derneği Uyardı: Metaverse’deki Sanal Topraklardan Uzak Durun

Türkiye’de metaverse konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Metaverse Derneği’ni kuran Alphan Manas, Atilla Güner’le Akşam Postası’na konuk oldu. Manas, metaverse’deki sanal arazilerle ilgili düşüncelerini aktardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Türkiye’de metaverse konusunda farkındalık yaratmak için Metaverse Derneği’ni kuran Alphan Manas metaverse’deki sanal arazilerle ile ilgili şunları söyledi;

“3 yıl içinde bu teknolojide çok önemli gelişmeler yaşanacak. Ancak şimdi bu sanal evrenlerden arazi satın alanlar 6 kurşunla Rus ruleti oynuyorlar. Kazanma şansları yok. Paralarını heba etmesinler.”

Manas, konuşmasının devamında şu ifadelerle yer verdi;

“İnternetin geçmişine baktığımız zaman ilk web siteleri 1995 yıllarında yapılmaya başladı. O zamanlar reklam ajansları şirketlere web sayfası yapıyordu ve reklam ajansları tecrübe kazandılar. Biz şu anda metaverse konusunda internetin 1994-1995 yıllarındaki gibiyiz. Önümüzde takribi 3 sene var. 3 sene içerisinde çok şey değişecek. Yavaş yavaş 3 boyutlu algısal evrenin içinde girmeye başlayacağız hatta evrenler içerisinde hareket edeceğiz. Bir evrenden başka bir evrene geçmeye başlayacağız çünkü herkesin evreni farklı olacak. Belki Facebook’un evrenine gireceğiz belki onun evreninden çıkıp Google’ın evrenine gireceğiz. Bu evrenler arasında seyahat etmeye başlayacağız. Bu işin sonu insanoğlunun ölümsüzlüğü aramasına kadar gidiyor. Ruhunu, bilinci bir avatara aktarmak ve bu avatarın yaşamına devam etmesi şeklinde yorumlanıyor.”

“Türkiye’deki Şehirleri, Gerçek Konut ve Arsaları İçeren Satışlara Rağbet Gösterilmemesi Gerektiğini Düşünüyorum”

BTC Piyasası: Metaverse Derneği Uyardı: Metaverse’deki Sanal Topraklardan Uzak Durun 1

Facebook’un kendi Metaverse projesi ile beraber insanların hayatlarının bütün kontrolünü ele almaya çalışacağını belirten Manas, bu yüzden kurduğu Metaverse Derneği ile farkındalık yaratmak istediğini dile getirerek Manas, şöyle konuştu;

“Dünya merkeziyetsiz bir yapıya doğru gidiyor. Reklam verenin oyuncağı olmak istemiyorum o yüzden de benim evrenim merkeziyetsiz olsun ki kimse bana müdahale edemesin, kimse bana istemediğim takdirde reklam vermesin. Yaşamımı kimse kontrol etmesin diyebilmemiz gerekiyor ki bu da merkeziyetsiz evrenlerde ancak gerçekleşecek.”

Manas, özellikle dünya haritası üzerinde gerçek tapuya dayalı Türkiye’deki şehirleri ve gerçek konut ve arsaları içeren satışlara rağbet gösterilmemesi gerektiğini düşündüğünü söyleyerek bunu yapan en az 10 firma olduğunu ve satın aldığınız bir yerin aynı anda birçok platformda satılıyor olmasının anlam ve değer yaratmadığını da aktardı. Manas, şunları söyledi;

“İtalyan bir şirket, dünyadaki arsa alımlarının %95’inin Türkler tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Bizim milletimizde topraktan girme girilir, arsa değerlenir gibi bir konu yani genetiğimize işlemiş bir konu. Aynı zamanda fırsatçıyızdır, safızdır çabuk ikna oluruz ama bu 6 kurşunla Rus ruleti oynamak gibi bir şey bu kazanma şansınız yok. Verilen bu paralar heba olup gidecek.”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap