Meta, Kripto Para Hizmetleri Sunmak için Brezilya’da Ticari Marka Tescili Başvurusu Yaptı

Meta, Kripto Para Hizmetleri Sunmak için Brezilya’da Ticari Marka Tescili Başvurusu Yaptı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Meta, Kripto Para Hizmetleri Sunmak için Brezilya’da Ticari Marka Tescili Başvurusu Yaptı

Meta, kripto para birimiyle ilgili çeşitli hizmetler sunmak için Brezilya’da ticari marka tescili için başvuruda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Meta (Eski adıyla Facebook), Diem’in başarısızlığının ardından kripto para birimi dünyasına temkinli adımlar atmaya devam ediyor. Meta, Brezilya’da sosyal medya platformunun kripto ile ilgili çeşitli hizmetler için donanım/yazılım tasarlamasına, geliştirmesine ve sağlamasına olanak tanıyan ticari marka tescili için başvuruda bulundu.

5 Ekim 2021’de Brezilya Ulusal Sınai Mülkiyet Enstitüsü’ne (INPI) yapılan başvuru şu anda INPI onayını bekliyor. Meta bu haftanın başlarında kayıt başvurusunu yayınladı. Kamuya açık hale getirilenlerden, ticari marka başvurusunun kripto ticareti, cüzdanlar ve borsaları içeren faaliyetleri kapsadığı görülüyor.

Meta Dikkatini Metaverse ve Web3’e Kaydırdı

Facebook Meta olarak yeniden marklaştığından beri, sosyal medya devi, ana akım bir Stablecoins yaratmaya çalışırken önceki zorlukların üstesinden gelmeyi umarak dikkatini Web3 ve Metaverse’e kaydırdı. Birkaç gün önce, Meta’nın Diem projesini bıraktığını, şirketin Diem’i yatırımcılara sermayeyi geri vermek ve projede daha önce çalışmış mühendislere ödeme yapmak için satacağını öğrendik.

Meta kısa süre önce Instagram’da NFT’lerin oluşturulmasına ve sergilenmesine izin vereceğini ve Facebook’ta bir NFT pazar yeri açacağını duyurdu. Bu girişimler, birçok kullanıcının NFT dünyasına katılmasına yardımcı olabilir. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, “NFT’lerin sonunda bu dünyayı destekleyebileceğine” inanıyor.

Metaverse alanına ilgi duyduğunu ifade eden teknoloji devleri Apple ve Microsoft’a gelince, her iki CEO’nun da metaverse’e desteklerini ifade ettiğini görüyoruz. Bu ayın başlarında Microsoft, metaverse’e adım atmak için Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın aldı. Apple’ın CEO’su Tim Cook ise şirketin, metaverse’te kesinlikle potansiyel gördüğünü ifade etmişti.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap