Meta, ChatGPT’nin Makus Aktörlerine Değindi

Meta, ChatGPT’nin Makus Aktörlerine Değindi

Paylaş
BTC Piyasası: Meta, ChatGPT’nin Makus Aktörlerine Değindi

Sosyal medya devi Meta, ChatGPT üzerinden artan dolandırıcılığa ve tanınan yapay zeka uygulamasını kullanan kötü aktörlere değindi.

Son vakitlerin en tanınan teknoloji eseri olan yapay zeka hakkında tartışmalar devam ediyor. Tartışmanın bir tarafında yapay zekanın tehlikeli olduğunu düşünenler, başka tarafında ise yapay zekanın epey yararlı olduğunu tez edenler yer alıyor.

Yapay zeka projelerinden ChatGPT, birçok farklı gaye için kullanılabiliyor. Meta tarafından yapılan bir açıklamada, ChatGPT’nin son vakitlerde makûs aktörler tarafından çok sık kullanıldığı söz edildi.

Meta, ChatGPT Hakkında Açıklama Yaptı

Teknoloji şirketi Meta, son devirlerin popülerleşen yapay zeka platformu ChatGPT hakkında açıklamalarda bulundu.

Facebook ve Instagram’ın gerisindeki şirket, ChatGPT’yi kullanan berbat aktörlerin kullanıcıları tuzağa sürüklediğini belirtti. Meta, makus niyetli yazılımcıların ChatGPT’yi hayli fazla kullanmaya başladığını aktardı.

Sosyal medya devi, son yaptığı araştırma sonucunda 10 kötü amaçlı yazılım ailesini ve 1.000‘den fazla kötü amaçlı bağlantı tespit ettiğini açıkladı. Meta’ya nazaran tüm bu makus aktörler, maksatlarına ulaşmak için yapay zeka sohbet robotunu kullanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Meta Bilgi Güvenliği Baş Sorumlusu Guy Rosen, berbat aktörler için ChatGPT’nin yeni kripto olduğunu söyledi.

Rosen ve birkaç Meta yöneticisi, ChatGPT aracılığıyla insan eseri yazı ve müzik yapılabildiğinin altını çizdi. Ayrıyeten Rosen, ChatGPT gibisi uygulamaların potansiyel suistimalleri de beraberinde getirdiğini aktardı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap