Messari CEO’su: Altın ve Bu Kripto Paraya Sahip Olmak Lazım!

Messari CEO’su: Altın ve Bu Kripto Paraya Sahip Olmak Lazım!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Messari CEO’su: Altın ve Bu Kripto Paraya Sahip Olmak Lazım!

Messari CEO’su Ryan Selkis, paydaşlara yönelik yeni hareket davetiyle kripto dalına olan takviyesini sergiliyor. Ayrıyeten, ABD’nin pervasızlığından bahsederek, altın ve dijital altın sahibi olmayı tavsiye ediyor.

ABD’ye güvenilmez, bu kripto paraya sahip olmak gerekiyor!

Blockchain piyasa istihbarat sağlayıcısı Messari’nin İcra Konseyi Lideri (CEO) Ryan Selkis, 11 tweet’inde öbür faktörlerin yanı sıra self-custody’nin Bitcoin (BTC) madenciliğini korumak için çok kıymetli olduğunu açıkladı. Selkis, perspektife koymak için şunları söyledi:

Bitcoin, non-stablecoin piyasasının %50’sini oluşturuyor. Bitcoin madenciliği, self-custody, geliştirme ve etrafındaki altyapıyı korumak çok değerli.

https://twitter.com/twobitidiot/status/1657368858355814401

“Dış para” tezi, ABD’ye güvenilemeyecek kadar pervasız olduğu için biraz Bitcoin sahibi olmanız gerektiğini kaydediyor. Bu bağlamda, altın ve dijital altın sahibi olmayı tavsiye ediyor.

Kripto madenciliği önemli ayrımcılığa maruz kaldı

Birçok ülke, süreçte tüketilen elektrik ölçüsünü münasebet göstererek uygulamaya karşı çıktı. Geçtiğimiz yıl, Satoshi Hareket Fonu CEO’su ve kurucu ortağı Dennis Porter, Idaho Kamu Hizmetleri Komisyonu’nu BTC madenciliğine karşı ayrımcılık yapmakla suçladı. Bu suçlama, kripto madenciliği tesisleri için onaylanan özel elektrik oranının bir sonucu olarak geldi. Porter’ın argümanını daha da doğrulayan Idaho merkezli madencilik şirketi GeoBitmine, yeni oranların ayrımcı olduğunu açıkladı.

Kamu Hizmetleri Kurulu, madencilik tesisleri için elektrik oranını değiştirme kararını, bu tesislerin data merkezi işletmeleri olduğu gerçeğine dayandırdı. Yeni orana nazaran, bu çeşit Bitcoin madencilik tesisleri tüm yıl boyunca elektrik yerine yılda 225 saatlik bir elektrik kesintisine tabi olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Messari CEO’su: Altın ve Bu Kripto Paraya Sahip Olmak Lazım! 1

Bitcoin madenciliği tartışmaları devam ediyor

Aksine, birtakım kripto uzmanları BTC madenciliğinin gerekli kaynaklar sağlandığı takdirde ziyandan çok yarar getirebileceğini savunuyor. Tanınan BTC savunucusu Willy Woo, BTC madencilerinin somut bir tesir yaratmak istiyorlarsa, bilhassa de yenilenebilir kaynaklara geçmeleri durumunda daha fazla güce muhtaçlık duyacaklarını açıkladı. Daniel Batten olarak bilinen bir öbür BTC etkileyicisi bunu şu formda izah ediyor:

Yenilenebilir bir ihtilalin gerçekleşmesi için şebekenin 3 kat daha fazla güç üretmesi gerekiyor. Bu durum Saul Griffith’in “Electrify Everything” isimli kitabında belgelendi. Bu da elektrik talebinin 3 katına çıkmasını gerektiriyor. Yenilenebilir güç oluşumunu destekleyen ve öbür tüketicilerle uygun geçinen daha esnek güç tüketicileri = âlâ.

BTC madencilerinin kendilerini esasen kendilerini sıkıntı finanse ediyor. Bu duruma ek olarak, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Joe Biden idaresi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki madencilik faaliyetleri için kullanılan elektrik maliyetine %30 vergi koymaya çalışıyor. Bu ortada Beyaz Saray da bu verginin bir sonraki federal bütçeye dahil edilmesi için lobi faaliyetlerini sürdürüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap