Meltem Demirörs Alarm Verdi: Kripto Kışı Geliyor!

Meltem Demirörs Alarm Verdi: Kripto Kışı Geliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Meltem Demirörs Alarm Verdi: Kripto Kışı Geliyor!

CoinShares Strateji Yöneticisi (CSO) Meltem Demirörs, Bloomberg’e verdiği son röportajda, kripto piyasaları için alarm zillerini çaldı ve dingin bir volatilite yazının akabinde önümüzdeki potansiyel olarak çalkantılı bir periyot konusunda ihtarda bulundu. İşte detaylar…

Demirörs, kripto paralar hakkında açıklama yaptı

Demirörs, kripto para bölümünü saran ve çeşitli piyasa iştirakçilerini caydırmaya başlayan belirsizlik hissinin altını çizerek kelamlarına başladı. Kripto alanındaki sayısız olumlu gelişmeye karşın geçtiğimiz birkaç ayı “ilgisizlik yazı” olarak nitelendirdi. BlackRock’ın spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) uygulamasının duyurulmasının akabinde kripto yapılandırılmış eserlere kayda paha bir akış ve Bitcoin fiyatlarında bir artış yaşanırken, son bilgiler daha az optimist bir tablo çiziyor.

BTC Piyasası: Meltem Demirörs Alarm Verdi: Kripto Kışı Geliyor! 1

Geçtiğimiz ay kripto piyasası 300 milyon dolarlık şaşırtan bir çıkışa şahit oldu. Buna ek olarak, halka açık kripto eserlerindeki süreç hacimleri sırf geçen hafta %70 oranında düşerken, spot ve türev süreç hacmi de %30 oranında azaldı. Faaliyetlerdeki bu düşüş, süregelen belirsizlikle birleştiğinde, “ilgisizlik yazının” yatırımcıların, traderların ve piyasa yapıcıların etkin olarak katılmakta tereddüt ettiği bir “hoşnutsuzluk kışına” dönüşebileceği tasalarını artırıyor.

ABD’de düzenlemelere gereksinim var

Demirörs, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici netliğe duyulan kritik muhtaçlığın altını çizerek, hem Demokratlar hem de Cumhuriyetçiler ortasında, milletvekillerinin kripto sanayisi için net bir düzenleyici çerçeve sağlamak üzere harekete geçmeleri gerektiği konusunda bir fikir birliği olduğunu vurguladı.

BTC Piyasası: Meltem Demirörs Alarm Verdi: Kripto Kışı Geliyor! 2

Demirörs, “Her iki tarafın da tıpkı fikirde olduğunu düşünüyorum ve bir şeylerin yapılması gerektiği konusunda çok fazla mutabakat görüyoruz” dedi. Demirörs, dalda faaliyet gösteren işletmelerin karşılaştığı zorlukların altını çizerek, kripto düzenlemesinin mevcut durumuyla ilgili tasalarını lisana getirmeye devam etti. Demirörs, “Neredeyse on yıldır bu kesimdeyim. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyorum. Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto ile uğraşan birden fazla işletme kurdum. Yalnızca siyaset tarafında işlerimizi bir ortaya getiremediğimiz için taşınmayı düşünmek zorunda kalmak istemiyorum,” dedi.

Fikir birliğine varılması gerekiyor

Demirörs, sayısız düzenleyici kurumun kripto ile ilgili mevzularda fikir birliğine varmakta zorlandığı için bunun Kongre’den gelmesi gerektiğini ileri sürerek uyumlu bir düzenleyici hareketin gerekliliğini vurguladı. Çok sayıda dava ve çelişkili emsallerle mevcut yasal görüntüyü çözmenin karmaşıklığı konusunda tasalarını lisana getirdi.

BTC Piyasası: Meltem Demirörs Alarm Verdi: Kripto Kışı Geliyor! 3

Sonuç olarak, kripto sanayisi potansiyel bir hoşnutsuzluk kışıyla karşı karşıya olduğundan, piyasada itimadı yine canlandırabilecek çok gereksinim duyulan düzenleyici netliği sağlamak için tüm gözler ABD’li kanun yapıcıların üzerinde. Meltem Demirörs üzere piyasa iştirakçileri ve kesim başkanları süregelen belirsizliğe bir tahlil bulunmasını tasayla beklerken, bu zorlukların üstesinden gelmek için iki partili bir uğraşa yönelik davetler giderek daha yüksek sesle lisana getiriliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap