Meclis 4 Kripto Para Tasarısını Onayladı! İçerikleri Ne?

Meclis 4 Kripto Para Tasarısını Onayladı! İçerikleri Ne?

Paylaş
BTC Piyasası: Meclis 4 Kripto Para Tasarısını Onayladı! İçerikleri Ne?

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, dört kripto para yasa tasarısını kabul etti. Bu gelişmenin akabinde Blockchain Association CEO’su Kristin Smith, maddelerin tesirlerine ait görüşlerini paylaştı.

ABD Temsilciler Meclisi, 4 kripto para tasarısına onay verdi!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para ünitelerini düzenleyici çerçevenin içine alma uğraşları devam ediyor. ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi geçen hafta dört dijital varlık yasa tasarısını kabul etti. Dört yasa tasarısı 21. Yüzyıl için Finansal Yenilik ve Teknoloji (FIT) Yasası, Blockchain Düzenleyici Katılık Yasası, Ödeme Stablecoins Yasası için Netlik ve Paralarınızı Koruyun Yasası’ndan oluşuyor. Tasarıların geçmesinin akabinde Blockchain Association CEO’su Kristin Smith Cuma günü bir tweet’le görüşlerini paylaştı. Smith, “Bu, kriptonun Kongre şampiyonlarını eğitmek + desteklemek için koordineli bir uğraşın sonucudur.” dedi. Ayrıyeten Blockchain Association CEO’su, şu değerlendirmeyi paylaştı:

Kongre, çok istekli federal kurumların boşluğu yaptırım hareketleriyle doldurmasına müsaade vermek yerine, düzenleyici bir çerçeve tasarlama yetkisini ortaya koyuyor. Bu hafta Amerikan kripto sanayisi ve ABD’de uygulanabilir bir düzenleyici çerçeveye giden yolda gerçek bir ilerleme vaadi için bir dönüm noktası oldu.

BTC Piyasası: Meclis 4 Kripto Para Tasarısını Onayladı! İçerikleri Ne? 1

Kripto para tasarıları hangi alanları düzenliyor?

Bu ortada, kripto düzenleyici yasa tasarıları birinci defa komite dışında oylanarak Meclis’te tam oylamaya sunuldu. 21. Yüzyıl için FIT Yasası, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ve Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nda (CFTC) dijital varlıkların ihracı ve ticareti için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve oluşturuyor. Komite, Blockchain Düzenleyici Katılık Yasası’nın “tüketici fonlarının denetimini ele geçirmeyen Blockchain geliştiricileri ve Blockchain hizmetleri sağlayıcılarının yasa kapsamında finansal kurumlar yahut para hizmeti işletmeleri olarak kabul edilmemesini sağladığını” belirtiyor.

Ödeme Stablecoins Yasası için Netlik, stablecoin ihraççılarını onaylamak ve düzenlemek için çeşitli düzenleyici yollar gösteriyor. Bu ortada, Paralarınızı Koruyun Yasası, kripto para dünyasındaki self-custody sıkıntısını ele alıyor.

BTC Piyasası: Meclis 4 Kripto Para Tasarısını Onayladı! İçerikleri Ne? 2

Bu tasarılar ABD’de kripto için büyük değer taşıyor!

Kristin Smith, “Bu oylar ABD’de kripto para dünyası için büyük değer taşıyor. Yapılacak daha çok iş var. Bununla birlikte, FIT 21 Yasası şimdi harika olmasa da, bu husustaki ilerleme bizi heyecanlandırıyor.” dedi. Ayrıyeten Smith, şu konunun altını çizdi:

Kongre, çok istekli federal kurumların boşluğu yaptırım hareketleriyle doldurmasına müsaade vermek yerine, düzenleyici bir çerçeve tasarlama yetkisini ortaya koydu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap