Mayıs’ta Bilmeniz Gereken En Kritik 9 Kripto Para Olayı!

Mayıs’ta Bilmeniz Gereken En Kritik 9 Kripto Para Olayı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Mayıs’ta Bilmeniz Gereken En Kritik 9 Kripto Para Olayı!

Son birkaç ay içinde kripto para piyasasına yeni altcoin’lerin girdiğini gördük. Bu projelerden kimileri token satışlarını tanınan launchpad’lerde gerçekleştirmeye devam etti. Bu faaliyetlerin hepsi kripto para piyasasında yavaş yavaş işimize geri döndüğümüze işaret ediyor. Bu, ayı piyasasının büsbütün sona erdiği manasına gelmiyor. Fakat beşerler yatırım yapmaya ve dahil olacakları projeleri seçmeye yine başladı. Biz de okuyucularımız için Mayıs ayındaki en kıymetli kripto etkinliklerinden kimilerini derledik.

Mayıs ayında takip edilecek kıymetli kripto para olayları

1 Mayıs: Hypercycle, Singularity DAO Launchpad’de lansmanını yapacak

Mayıs ayı, içgörüden para kazanma ve bilgi idaresine odaklanan merkezi olmayan bir platform olan Hypercycle’ın Singularity DAO Launchpad’de başlatılmasıyla başlıyor. Bu, Singularity DAO’nun üçüncü token oluşturma aktifliği (TGE) olacak. Geliştiriciler HyperCycle’ı, olağan Blockchain’in yanı sıra Yapay Zekanın İnterneti üzere daha yeni hizmetler için tasarladı. Ayrıyeten, platformun mahallî tokenı HCYC, Singularity DAO launchpad’inde bir birinci borsa teklifi (IEO) yoluyla satışa çıkacak. Bu satış için KYC 18 Nisan’da başladı. Grup satışı 1 Mayıs’ta yapmayı planlıyor.

https://twitter.com/SingularityDAO/status/1648016551478697985

3 Mayıs: Sui main-net lansmanı

İşte bunu Sui severler beğenecek. Proje takımı, Sui main-net’i 3 Mayıs’ta başlatacak. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Sui ağı son birkaç aydır inanılmaz bir büyüme ve heyecan yaşadı. Bu yüzen topluluk, main-net lansmanının ağı geliştirmeye yönelik bir sonraki adım olduğuna inanıyor. Lansman, ağ için ekstra güvenlik katmanları sağlayacak. Ayrıyeten, saklılık odaklı Blockchain uygulamaları için ölçeklenebilir hale getirecek. Şayet bir Sui aşığıysanız bir gözünüz bunun üzerinde olsun.

https://twitter.com/SuiNetwork/status/1648811569541963779

10 Mayıs: Chiliz’den spor Blockchain lansmanı

Bu ortada, Chiliz‘in taraftar alanında bir iz bıraktığını belirtmek gerekiyor. Lakin platform, kendi spor Blockchain’inin başlatarak işleri bir çentik daha üst taşımayı planlıyor. Bu yeni Blockchain, tasarım gereği taraftar iştirakini destekleyecek. Ayrıyeten, spor pazarında para kazanma için daha fazla fırsat yaratacak. Takım, halka açık sürümü 10 Mayıs’ta yapmayı planlıyor. Daha sonra, geliştiricilerin bu yılın başlarında piyasaya sürülen Chilliz Layer-1 üzerine inşa etmeleri mümkün olacak. Bu aktifliğin akabinde CHZ fiyatı artacak mı? CHZ sonuçta bir cümbüş tokeni. Bu, değerli olaylara cevap verdiği manasına geliyor. Münasebetiyle uzmanlara nazaran, bu aktiflik sırasında bedelinin artması mümkün.

https://twitter.com/Chiliz/status/1640679932224237569

15 Mayıs: Gala V2 token airdrop’u

Gala Games, mahallî tokenı GALA’nın merakla beklenen 2. sürümünü 15 Mayıs’ta çıkaracağını duyurdu. Gala Games bir Blockchain oyun platformu. Geliştirilmiş token, oylama, stake etme ve premium içeriğe erişim üzere gelişmiş kullanım ve yönetişim özellikleriyle birlikte gelecek.

16 Mayıs: MultiversX (EGLD) Xlaunchpad’ini başlatacak

MultiversX, 16 Mayıs’ta Elrond Blockchain’de Xlaunchpad’ini başlatacak. Yeni launchpad, tasarım gereği, yeni projelerin fon toplamasına ve piyasada görünürlük kazanmasına yardımcı olacak. Ayrıyeten, aşağıdakiler üzere özelliklerle sahip olarak gelecek:

  • Likidite havuzları.
  • Token takasları.
  • Verim çiftçiliği fırsatları.

18 Mayıs: Skey Network staking platformunu başlatacak

Skey Network, 18 Mayıs’ta staking platformunu başlatmayı planladığını duyurdu. Bu, kullanıcıların tokenlerini stake ederek mükafatlar kazanmalarına imkan tanıyacak. Lansman ayrıyeten kullanıcıların ağa katılmaları ve genel güvenlik ve istikrarını iyileştirmeleri için ekstra teşvikler sağlayacak.

https://twitter.com/SkeyNetwork/status/1646146289145397248

29 Mayıs: Humans.ai main-net

Humans.ai, yapay zeka tabanlı yaratım ve Blockchain yönetişimi için hepsi bir ortada bir platform oluşturuyor. AI kullanmakla ilgilenen paydaşlardan oluşan bir topluluk var. Platform, büyüme planlarının bir modülü olarak 29 Mayıs’ta main-net’ini başlatmayı planladığını duyurdu. Platform aşağıdaki üzere özellikleri destekleyecek:

  • Otomatik misyon delegasyonu.
  • Gerçek vakitli data tahlili.
  • Kişiselleştirilmiş içgörüler.

Mayıs 2023’te daha fazla kripto etkinliği

Bu ortada, Mayıs ayındaki en düzgün kripto para etkinliklerinin bir modülü olarak kimi güncellemeler de var. Kimilerinin tarihleri şimdi net değil. Fakat, yeniden de listeleye ekledik.

Lido main-net yükseltmesi, Mayıs ortası.

XCAD Network oyun alanı yükseltmeleri.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap