Mayıs İddiaları Çıktı: Bu 11 Altcoin Güçlü Artabilir!

Mayıs İddiaları Çıktı: Bu 11 Altcoin Güçlü Artabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Mayıs İddiaları Çıktı: Bu 11 Altcoin Güçlü Artabilir!

Kripto para piyasaları hala bilinmeyen bir pozisyondayken, birçok kripto yatırımcısı daha fazla kayıptan kaçınmak için satış yapma vaktinin gelip gelmediğini ya da piyasanın yakında toparlanıp toparlanmayacağını merak ediyor.  Kripto piyasaları şimdiye kadar düşüş periyotlarından her vakit toparlanmış olsa da, her ayı piyasasının asla güçlü bir toparlanma sağlayamayan “kayıpları” vardır. Bu nedenle, ayı piyasasında hayatta kalma ve gelecekte başarılı olma bahtı yüksek olan kaliteli kripto projelerini seçmek kıymetlidir. Fiyatlar tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinden kıymetli ölçüde düşmüşken portföylerine biraz kripto eklemek isteyenler için mevcut piyasa şartları kimi cazip fırsatlar sunuyor. Pekala, 2023’ün Mayıs ayında yatırım yapılacak en uygun altcoin projeleri hangisi? Analist Jon Nielsen açıkladı…

Satın almaya paha altcoin projelerinden evvel analist, Bitcoin’den bahsetti

Bitcoin, birinci olarak 2008 yılında tanımlanan ve 2009’un başlarında piyasaya sürülen merkezi olmayan eşler ortası bir kriptodur.  Bitcoin, Blockchain kavramını ortaya atmış ve son derece inançlı, büsbütün merkezi olmayan bir kripto para ünitesi sağlamıştır. Süreçlerin geçmişini değiştirmeyi yahut paraları iki kere harcamayı çok sıkıntı hale getirmek için PoW’u uygular. Ağ, madenciler tarafından teminat altına alınır.

BTC Piyasası: Mayıs İddiaları Çıktı: Bu 11 Altcoin Güçlü Artabilir! 1

BTC dünyanın rastgele bir yerine 7/24 gönderilebilir ve süreçler rastgele bir aracı tarafından engellenemez. Kullanıcılar kendi özel anahtarlarına sahip olarak, banka üzere kurumlara muhtaçlık duymadan Bitcoin’lerini kendi kendilerine saklayabilirler.  Kripto piyasaları son vakitlerde düşüş eğilimine girdi ve birçok orta ölçekli altcoin değerli fiyat düşüşleri yaşadı. Ayrıyeten, geçen haftaki yükselişin akabinde birkaç meme coininin soğuduğunu gördük. Bu piyasa bağlamında, analiste nazaran Bitcoin elbet şu anda takip edilmesi gereken en değişik kripto para.

Temel gelişmeler kelam konusu olduğunda, son vakitlerde Bitcoin süreç fiyatlarında, NFT’ler ve özel tokenlar üzere Bitcoin ağı için yeni kullanımlardan kaynaklanan bir artış gördük. Her iki kullanım durumu da kullanıcıların Bitcoin Blockchain’ine keyfi data girişleri yapmasına imkan tanıyan Ordinals Protocol sayesinde mümkün olmaktadır. Bitcoin tabanlı NFT’lerin ve tokenlerin uzun vadede kalıcı olup olmayacağı şimdi muhakkak olmasa da, geliştiricilerin ve kullanıcıların Bitcoin üzerinde denemeler yaptığını görmek yürek verici.

BTC Piyasası: Mayıs İddiaları Çıktı: Bu 11 Altcoin Güçlü Artabilir! 2

Listedeki birinci altcoin: SUI

Sui, akıllı mukaveleler ve merkezi olmayan uygulamalar için son derece ölçeklenebilir bir platform inşa eden bir layer-1 Blockchain projesidir. Sui, başlangıçta Diem stablecoin projesi için geliştirilen Move programlama lisanının farklı bir versiyonunu kullanmaktadır. Sui, Move lisanını temel alan ikinci büyük Blockchain projesi.  Sui Blockchain’i belli süreçleri paralel olarak gerçekleştiriyor. Bu da doğrulayıcı nodelar için daha düşük gecikme mühleti ve verimli CPU kullanımı sağlar.  SUI tokenı geçtiğimiz hafta Binance, KuCoin, OKX ve Kraken üzere birçok değerli kripto para borsasında listelenerek piyasaya girdi.

SUI tam bir haftadan daha kısa bir müddettir piyasada. Bu nedenle analiste nazaran tokenin fiyatı sabitlenmeden evvel hala birtakım farklı fiyat hareketleri görebiliriz. Bilhassa, token şu anda karşılaştırılabilir büyüklükteki öteki kripto varlıklarının birçoklarından çok daha büyük süreç hacimleri görüyor. SUI’nin şu ana kadarki fiyat hareketi çoğunlukla olumsuzdu. Lakin analiste nazaran tokenı silmek için muhtemelen çok erken. SUI başlangıçta token satışları (ve Binance’te bir Launchpad programı) aracılığıyla dağıtılmakta. Bu nedenle, trendin bilakis dönmesi biraz vakit alabilir. Bu durum, tokenı uzun vadede elde tutmakla ilgilenmeyen token satışı iştirakçilerinin kâr elde etmeyi bırakmasıyla gerçekleşebilir.

BTC Piyasası: Mayıs İddiaları Çıktı: Bu 11 Altcoin Güçlü Artabilir! 3

Son vakitlerin tanınan altcoin projesi PEPE de listede

Pepecoin, 15 Nisan’da piyasaya sürülen bir token. Pepecoin, en kolay halde bir “meme coin”dir. PEPE’nin toplam arzı 420,69 trilyon token’dır; bu da tek bir PEPE token’ının fiyatının dolar bazında çok düşük olduğu manasına gelmektedir. Bu, meme coin projeleri tarafından kullanılan yaygın bir taktik olmuştur. Ünite fiyatı düşük olan bir coin, piyasa bedeli açısından aslında çok pahalı olsa bile birinci bakışta ucuz ve erişilebilir görünür.

Analiste nazaran PEPE’nin uzun vadeli beklentileri hakkında ne düşünürseniz düşünün, PEPE piyasaları şu anda takip etmek için mutlaka değişik. Geçtiğimiz hafta token, önde gelen bir dizi kripto para borsasında listelendi. Bu da büyük bir ralliye neden oldu. PEPE piyasa bedeli 5 Mayıs’ta tepe yaptıktan sonra 1 milyar doların altına geriledi. Önümüzdeki süreç, PEPE’nin süreksiz yahut DOGE ve SHIB üzere kalıcı olup olmayacağı konusunda daha fazla fikir verecektir. Pepecoin’in kısa vadeli performansı muhtemelen meme coin piyasasının geri kalanının nasıl performans göstereceğini de belirleyecektir. Analiste nazaran Pepecoin’in son devirdeki yükselişinin muvaffakiyetini taklit etmeye çalışan çok sayıda projeyle sonuçlandığını duymak sizi şaşırtmayabilir.

BTC Piyasası: Mayıs İddiaları Çıktı: Bu 11 Altcoin Güçlü Artabilir! 4

Lider altcoin ETH için sırada ne var?

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere ETH’de 12 Nisan’daki Shapella güncellemesini gerçekleştirdi. Bu, stake haldeki ETH’lerin çekilmesini sağladı. ETH piyasasındaki son fiyat hareketine nazaran, stake haldeki ETH’nin kilidinin açılmasının artan satış baskısı getirme ihtimali olsa da, yatırımcılar çok telaşlı değildi.  Analiste nazaran kilidin açılması nedeniyle stake edilen ETH ölçüsünde bir düşüş görebilsek de, yükseltme daha evvel stake etme konusunda rahat olmayan riskten kaçınan ETH sahiplerinin coinlerini stake etmeye başlamasını da sağlayabilir.

BNB de listede

BNB Chain, süratli ve ucuz süreçleri sayesinde çok tanınan bir blok zinciri platformu olarak kendini kanıtlamıştır. Platformun aktif merkeziyetsizlik seviyesine ait telaşlar olsa da, birçok kullanıcı rahatlığa öncelik veriyor üzere görünüyor. Buna ek olarak, Binance kripto para borsası bölümüne hakim olmaya devam ediyor ve FTX’in çöküşünün akabinde pazar hissesini daha da artırdı. BAnaliste nazaran Binance’in BNB sahipleri için teşvikler sağlamaya devam etmesi mümkün olduğundan, ileride BNB için güçlü bir talep beklemek mantıklı olacaktır. Elbette, 100 milyon coine ulaşana kadar BNB arzını azaltmaya devam edecek olan üç aylık BNB yakımları da var. BNB’nin kıtlığını artırarak, üç aylık yakımlar uzun vadeli BNB sahiplerinin lehine çalışmaktadır.

BTC Piyasası: Mayıs İddiaları Çıktı: Bu 11 Altcoin Güçlü Artabilir! 5

Uniswap (UNI), geçtiğimiz günlerde rekor kırdı

Uniswap son aylarda 11,84 milyar dolar ile rekor bir günlük süreç hacmine ulaştı. Bu, protokolün evvelki günlük hacim rekorunun neredeyse iki katı kadar bir hacimdi.  Uniswap, kullanıcıların Silicoin Valley Bank başarısızlığının akabinde hafta sonu baskı altına giren büyük stablecoin USDC’yi takas etmek için ivedi etmesiyle rekorunu kırdı. Bu başarısızlığın USDC ile ilgili olmasının nedeni, USDC stablecoin’in kıymetli bir ihraççısı olan Circle’ın, USDC’yi destekleyen kabaca toplam 40 milyar dolarlık fonun 3,3 milyar dolarının Silicon Valley Bank’ta tutulduğunu açıklaması oldu.  Bu hacim artışı, Uniswap protokolünün kripto piyasaları için değerli bir altyapı modülü olduğunu ve piyasadaki kaos periyotlarında bile çok büyük hacimleri muvaffakiyetle yönetim edebildiğini göstermekte.

Cosmos (ATOM) güncellemesiyle gündeme geldi

15 Mart’ta Cosmos ağı, ağa çoğaltılmış güvenlik (RS) getirecek olan v9-Lambda yükseltmesini aldı. Bu, Cosmos ağındaki Blockchain’lerin, Cosmos Hub’daki doğrulayıcıların kendileri için bloklar üretmesine müsaade verdi. Esasen projelerin Cosmos Hub’dan güvenlik kiralamasına imkan tanıyor. Bu yükseltme, Cosmos projesinin kademeli olarak uygulamaya koyduğu daha geniş kapsamlı zincirler ortası güvenlik (ICS) kavramının bir modülüdür. Çoğaltılmış güvenlik, Cosmos tabanlı projelerin doğrulayıcıları ve güvenlikleri hakkında endişelenmek yerine eşsiz güçlü istikametlerine odaklanmalarına imkan tanıyacak. Bu ortada, “tüketici zincirleri” tarafından toplanan fiyatların %25’e varan kısmı Cosmos Hub staker’larına gideceği için ATOM staker’ları bir ölçü ekstra getiri elde edebilir.

BTC Piyasası: Mayıs İddiaları Çıktı: Bu 11 Altcoin Güçlü Artabilir! 6

GMX, FTX çöküşünden sonra beğenilen oldu

Merkezi kripto para borsaları, FTX’in çöküşünden sonra daha fazla inceleme altındadır. Buna ek olarak, birçok merkezi kripto borç verme işletmesinin başarısızlığı, merkezi kripto işletmelerinin prestijini daha genel olarak olumsuz etkiledi. Merkezi borsalar süreç hacmi açısından hala üstünlüklerini korurken, giderek artan sayıda kripto yatırımcısı merkezi olmayan alternatifler arıyor. Merkezi olmayan kripto türevleri dalı hala nispeten yenidir, bu da GMX üzere platformlar için çok fazla avantaj olabileceği manasına gelir. Analist, “GMX’i satın alınacak en güzel yeni kripto paralardan biri olarak göstermemizin ana nedeni budur,” dedi.

Litecoin halving’inin altcoin LTC’yi etkilemesi beklenmekte

Litecoin topluluğu, şu anda Bitcoin yol haritasında olmayan teknolojiler kelam konusu olduğunda bile Litecoin’i geliştirmek için yeni teknolojileri benimseme konusunda istekli olduğunu göstermiştir. Örneğin Litecoin, MimbleWimble kapalılık protokolü için dayanak sunarak LTC’nin kullanımına kıymetli bir dayanak sağladı. Litecoin’i şu anda dikkate kıymet kılan bir başka kıymetli faktör de üçüncü Litecoin halving’inin 2023 yılında gerçekleşecek olması. Litecoin’in 2019’daki halving’inden evvel bir LTC rallisi gördük, bu nedenle LTC piyasaları 2023’te muhakkak yakından izlenmeye bedel olacak.

BTC Piyasası: Mayıs İddiaları Çıktı: Bu 11 Altcoin Güçlü Artabilir! 7

SHIB için Shibarium heyecanı

Shiba Inu projesi şu anda kullanıcılara daha verimli süreçler sağlamak için tasarlanmış Ethereum için bir layer 2 platformu olan Shibarium üzerinde çalışıyor.  Shibarium platformu, gas fiyatları ve doğrulayıcı teşvikleri için BONE tokenini kullanacak. Buna ek olarak, Shibarium’da ödenen temel gaz fiyatları SHIB tokenlerini yakmak için kullanılacak ve SHIB’nin arzını vakit içinde azaltacaktır. Shibarium, Ethereum ana ağındaki yüksek süreç maliyetlerinden kaçınmak isteyen kullanıcılar için bir alternatif sağlayacaktır. Shiba Inu geliştirme takımına nazaran, öncelikle metaverse ve oyun bölümlerini hedeflemek istiyorlar. Analiste nazaran Shibarium’un yaklaşan sürümü, Shiba Inu projesinin tarihindeki en büyük kilometre taşlarından biri olacak, bu nedenle ilerleyen SHIB pazarlarını mutlaka izlemeye bedel olacak. Lakin, SHIB’nin yakın vakitte 1  yahut 0,50 dolara ulaşmasını beklemeyin.

Mina Protocol trend olablir

Sıfır bilgi teknolojisinin kripto ve Blockchain alanında ileriye dönük çok değerli bir trend haline gelmesi mümkündür ve Mina Protocol bundan yararlanmak için çok âlâ konumlandırılabilir. Buna ek olarak, Mina ağının hafif tasarımı ağa iştiraki kolaylaştırıyor, bu da bilhassa taşınabilir aygıtlar için geçerli. Şayet ağının teknolojisinin yaygın olarak benimsendiğini göreceksek, büyük olasılıkla çok sayıda insan Blockchain’ini taşınabilir aygıtlar aracılığıyla kullanacaktır. Analiste nazaran bu da Mina’yı patlayacak bir sonraki kripto paralardan biri olmaya aday hale getirebilir.

BTC Piyasası: Mayıs İddiaları Çıktı: Bu 11 Altcoin Güçlü Artabilir! 8

Solana ChatGPT adımıyla altcoin projesine ivme kazandırabilir

Kısa mühlet evvel Solana Labs, kullanıcıların yapay zeka takviyeli ChatGPT sohbet robotu aracılığıyla Solana ile etkileşime girmesine imkan tanıyan bir ChatGPT eklentisi ortaya çıkardı. Kullanıcılar, ChatGPT eklentileri halka açık hale geldiğinde bu açık kaynaklı uygulamaya erişebilecekler. Solana Labs’a nazaran, ChatGPT eklentisi Solana kullanıcıları için bir dizi misyonu kolaylaştıracak. Eklenti sayesinde kullanıcılar cüzdan bakiyelerini denetim edebilecek, token transferleri yapabilecek ve hatta Solana Blockchain’inde NFT satın alabilecekler.

Bu ortada, Solana Vakfı geçtiğimiz günlerde Solana Blockchain’i le birlikte yapay zeka teknolojisini kullanan projeler için 1 milyon dolarlık bir fon açıkladı. Fonun 5.000 ila 25.000 dolar ortasında hibe dağıtması amaçlanıyor. Yapay zekanın şu anda son derece tanınan bir bahis olmasıyla birlikte, Solana projesinin yapay zekayla ilgili teşebbüsleri de SOL’a olan ilginin artmasına neden olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap