Matrixport, yatırımcıların bilakis Bitcoin’in yükseleceğini düşünüyor

Matrixport, yatırımcıların bilakis Bitcoin’in yükseleceğini düşünüyor

Paylaş
BTC Piyasası: Matrixport, yatırımcıların bilakis Bitcoin’in yükseleceğini düşünüyor

Yönetimi altında 3 milyar dolarlık varlığa sahip kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport, piyasa kıymetine nazaran en büyük kripto para ünitesinin Ağustos ayındaki düşüşünden sonra sıkı bir stop loss ile Bitcoin (BTC) satın aldı.

Bitcoin 15 Ağustos’ta yüzde 10’un üzerinde düştü ve eski direnç düzeyi 25 bine geri döndü. O vakitten beri 26 bin dolar civarında seyrediyor ve birçok yatırımcı, önümüzdeki haftalarda kayıpların devam etmesini bekliyor.

Matrixport’un araştırma ve strateji lideri Markus Thielen ise aksini öne sürüyor.

Thielen, salı günkü açıklamasında “Sıkı stop loss’lar, düşük hazine tahvilleri ve ABD teknoloji paylarında gerçekleşecek ralli iddialarımız doğrultusunda Bitcoin long’layacağız. Yaz sonuna kadar yüzde 10’luk bir düzeltme bekliyorduk, beklediğimiz üzere de oldu. Uygun risk idaresi stratejileriyle yatırımcılar da long girebilirler.” dedi.

Thielen’a nazaran yatırımcılar, 25.800 doların altına düşme potansiyelinden ötürü Bitcoin’i yakından takip etmeli zira bu gelişme, long durum stop loss’unu tetikleyecek. Yazının yazılması sırasında BTC 25.950 dolardan süreç görüyor.

Piyasa yapıcılar BTC’yi güçlendirebilir

Piyasa yapıcılar buyruk defterinde likidite yaratır ve her vakit yatırımcıların karşı tarafındadır. Alım-satım spread’inden para kazanırlar ve destek varlığı daima alıp satarak piyasadan bağımsız bir portföy oluştururlar.

Thielen’a nazaran piyasa yapıcıların, Bitcoin’in ralliye başlaması durumunda buyruk defterini nötr tutmak ismine BTC satın almaları beklenen. Bu da yararları artırabilir.

Thielen, “Türev bilgileri 30 bin ila 35 bin ortasında büyük bir ‘duvar’ olduğunu gösteriyor. Küçük çaplı bir ralli başlarsa piyasa yapıcıların kendilerini korumak için Bitcoin satın almaları gerekeceğinden gamma opsiyonu 30 bine kadar şiddetli bir ralliye neden olabilir.” tabirlerini kullanıyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap