Matrixport Açıkladı! Bitcoin Aralık’ta Bu Düzeyde

Matrixport Açıkladı! Bitcoin Aralık’ta Bu Düzeyde

Paylaş
BTC Piyasası: Matrixport Açıkladı! Bitcoin Aralık’ta Bu Düzeyde

Bitcoin ve altcoin dünyasında vakit zaman 2023 sonuna dair fiyat beklentileriyle ilgili raporlar açıklanıyor. Ekseriyetle raporlar piyasadaki gelişmelere bağlı olarak gayeler ortaya koyuyor. Son rapor Matrixport’tan geldi. Ayrıntılara bakalım.

Matrixport Bitcoin gayesini açıkladı

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport’un yakın tarihli bir raporu dikkat çekiyor. Buna nazaran, yılın son çeyreği tarihî olarak Bitcoin BTC’nin en güçlü performansını sergiliyor. Son dokuz yılda Bitcoin 4. çeyrekte ortalama %35’in üzerinde etkileyici bir getiri sağladı. Ayrıyeten bu da onu kıymetli bir potansiyel dönemi haline getirdi.

BTC Piyasası: Matrixport Açıkladı! Bitcoin Aralık’ta Bu Düzeyde 1

Matrixport Araştırma Müdürü Markus Thielen, raporda optimistliğini lisana getiriyor. Buna nazaran tarihî kalıpların devam etmesi halinde Bitcoin BTC’nin bu yılın sonuna kadar 37.000 dolara yükselebileceğini öne sürüyor.

Ekim ayı: Güçlü bir ay

Matrixport’un raporunda öne çıkan değerli bir nokta var. Tarihî olarak güçlü Bitcoin performansıyla karakterize edilen Ekim ayı. Son dokuz yılda, Ekim ayı Bitcoin için yedisinde olumlu getiri sağladı. Öbür taraftan ortalama getiri %20 oldu. Bu tarihî eğilim, önümüzdeki ay heyecan verici gelişmelerin yaşanma potansiyeline işaret ediyor.

BTC Piyasası: Matrixport Açıkladı! Bitcoin Aralık’ta Bu Düzeyde 2

Diğer taraftan matrixport teknik tahlile de yer veriyor. Buna nazaran Matrixport’un teknik tahlili Bitcoin BTC’nin son kırılma sinyaline işaret ediyor. Bu özel model son on örnekte tetiklendiğinde, Bitcoin’in fiyatı kısa bir vakit dilimi içinde ortalama %9’un üzerinde bir artışa şahit oldu. Bu, yatırımcıların ve meraklıların göz önünde bulundurması gereken potansiyel bir yükseliş trendine işaret ediyor.

Yaklaşan katalizör: Bitcoin ETF kararı

Ekim ayı Bitcoin’in fiyat gidişatı için bir öbür değerli katalizör olabilir. Ekim ayı, Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bağlı olan Bitcoin spot borsa yatırım fonu (ETF) müracaatları için ikinci son tarihe işaret ediyor. SEC, bu ETF’lerin onaylanmasına ait kararını açıklayacak ya da erteleyecek. Buna nazaran bu durum bu aya bir beklenti ögesi ekleyecek. Ağustos ayında düzenleyici kurum, spot BTC ETF müracaatlarını onaylama kararını Ekim ayına kadar erteleme planını açıkladı. Bu gecikme, Bitcoin’in performansını etkileyecek olumlu bir sonuç potansiyeli barındırıyor. Başka taraftan BTC ve altcoin dünyasındaki piyasa iştirakçileri ortasında artan beklentiler yaratıyor.

BTC Piyasası: Matrixport Açıkladı! Bitcoin Aralık’ta Bu Düzeyde 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda yılın son çeyreğine yaklaşırken, Bitcoin meraklıları tarihi eğilimlerin bir sefer daha geçerli olup olmayacağını merak ediyor. Ayrıyeten kripto para ünitesini 2023’ün sonuna kadar yeni tepelere taşıyıp taşımayacağı konusunda da beklentiler var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap