MATIC, ETH Satan Kurumsal Para, Bu Altcoin’den Aldı!

MATIC, ETH Satan Kurumsal Para, Bu Altcoin’den Aldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ETH Satan Kurumsal Para, Bu Altcoin’den Aldı!

Kripto varlık yatırım eserleri piyasasında küçük çaplı çıkışların yaşandığı bir haftada Bitcoin, yatırımcıların önder kripto para ünitesine olan itimadını göstermesiyle dirençli bir oyuncu olarak öne çıktı. CoinShare’in haftalık raporu, son yedi hafta boyunca olumsuz havanın devam etmesine karşın Bitcoin’in toplam 3,8 milyon ABD doları fiyatında giriş çekmeyi başardığını ve aksi takdirde zorluklarla kuşatılmış bir piyasada optimistlik ışığı sağladığını ortaya koyuyor. Bu sırada MATIC ve ETH’nin çıkış yaşadığı görülmekte. İşte detaylar…

Bu hafta, fonlardan çıkış vardı

Kripto varlık yatırım eserleri piyasasında 11,2 milyon ABD doları fiyatında nispeten küçük çıkışlar yaşandı. Bu dengeli olumsuz his dalgası, son yedi hafta içinde toplam 342 milyon ABD dolarına ulaştı. Bununla birlikte, yılbaşından bugüne dijital varlık yatırım eserlerinin toplam 165 milyon ABD doları ile net giriş durumunda kaldığını belirtmek değerlidir. Bu durum, son dalgalanmalara karşın yatırımcıların kripto piyasasında hala potansiyel gördüklerini, lakin hareketlerinin düzenleyici belirsizliklerden büyük ölçüde etkilendiğini göstermektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ETH Satan Kurumsal Para, Bu Altcoin’den Aldı! 1

Geçen hafta, bu alandaki yatırımcıların içinde bulunduğu inişli çıkışlı seyahati eksiksiz bir formda örnekledi. Haftanın başında, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir spot ETF’nin (Borsa Yatırım Fonu) onaylanmasıyla ilgili değerli bir beklenti vardı ki bu bölüm için kıymetli bir kilometre taşı olacaktı. Lakin, başka tüm spot ETF müracaatları için bir gecikme yaşanacağı açıklandığında bu umutlar suya düştü ve kripto para ünitesi düzenlemesine ait devam eden zorlukların ve belirsizliklerin altı çizildi.

MATIC, ETH satış gördü: SOL giriş yaşadı

Yatırım eserlerindeki nispeten küçük çıkışlara karşın, süreç hacimleri hafta boyunca son derece yüksek kaldı ve toplamda 2,8 milyar ABD doları üzere etkileyici bir sayıya ulaştı. Bu sayı, yılbaşından bugüne kadarki ortalamanın %90 üzerinde şaşırtan bir artışı temsil ediyor ve yatırımcıların kripto piyasasına olan ilgisinin ve iştirakinin devam ettiğini vurguluyor. Lakin, kripto para piyasasındaki tüm haberler olumlu değil. Short  Bitcoin yatırım eserleri üst üste 19. haftada da 3,3 milyon ABD doları meblağında çıkış yaşadı. Bu istikrarlı eğilim, idare altındaki toplam varlıkların (AuM) bu yılın tepesinden %48 oranında düşmesine katkıda bulundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ETH Satan Kurumsal Para, Bu Altcoin’den Aldı! 2

Altcoinler de piyasa hassaslığındaki düşüşten nasibini aldı ve Polygon ile Ethereum sırasıyla 8,6 milyon dolar ve 3,2 milyon dolar meblağında kayda bedel çıkışlara şahit oldu. Bu çıkışlar, varlıklarını bu altcoinlerden uzaklaştıran yatırımcılar ortasında hakim olan ihtiyatı vurgulamaktadır. Bunun tam tersine, Solana üst üste dokuzuncu hafta boyunca toplam 0,7 milyon dolar meblağında giriş çekerek göze çarpan bir performans sergiledi. Solana için yılbaşından bugüne kadar gerçekleşen 26 milyon dolar fiyatındaki giriş, şu anda yatırımcılar ortasında en çok tercih edilen altcoin olduğunu gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap