MATIC, ADA, DOGE ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

MATIC, ADA, DOGE ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ADA, DOGE ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ve MATIC üzere birçok büyük altcoin daha yüksek düzeylerde agresif satışlara şahit oluyor. Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, bu da ayıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. Boğalar üst istikametli hareketin devamı için talihlerini canlı tutmak istiyorlarsa, Bitcoin’de ve altcoin’lerde savunmaları gereken düzeyler neler? Analist, öğrenmek için birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, JPMorgan Chase, sıkıntılı banka First Republic’in mevduatlarını ve “varlıklarının değerli bir çoğunluğunu” satın almak için yapılan açık arttırmadan galip çıktı. Bu, Mart ayından bu yana ABD’deki üçüncü bölgesel bankanın başarısızlığına işaret etti. Ayrıyeten, eski bankacılık sistemindeki kırılganlıkları ortaya koydu. Bu ortada, Bitcoin Ocak ayından Nisan ayına kadar dört ay üst üste artış gösterdi. Kripto, en son 2013 yılında bu muvaffakiyete ulaşmıştı. Toparlanma Mayıs ayında da sürecek mi?

Geçmiş datalar Mayıs ayında boğalara ya da ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Coinglass bilgilerine nazaran Mayıs ayında beş olumlu ve beş negatif aylık kapanışla performans tam ortadan ikiye bölünmüş durumda.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ADA, DOGE ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Bitcoin’deki toparlanma 30.000 doların üzerinde sert bir maniyle karşı karşıya. Bu da boğaların daha yüksek düzeylerde satın alma konusunda temkinli olduğunu gösteriyor. Bunun nedeni, kısa vadeli volatilitede artışa neden olduğu bilinen 2 ve 3 Mayıs’taki yaklaşan Fed toplantısı olabilir.

BTC, ETH, BNB ve XRP analizi

Bitcoin (BTC): Ayılar, agresif bir formda genel direnci savunuyor

Bitcoin’in 30 Nisan tarihli mum çubuğu grafiğindeki uzun fitil, ayıların agresif bir halde 30.000 dolar düzeyindeki genel direnci savunduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ADA, DOGE ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

Fiyat 1 Mayıs’ta geriledi ve düşüşe geçti. Lakin boğaların 50 günlük SMA’yı (28.146 dolar) şiddetle koruyor olması küçük bir olumlu gelişme. Bu da BTC’nin bir mühlet 26.942 dolar ile 30.000 dolar ortasında gidip geleceğini gösteriyor. Çoklukla, dar bir süreç aralığını bir aralık genişlemesi takip eder. Fiyat düşmeye devam eder ve 26.942 doların altına inerse, BTC’nin 25.250 dolarlık kıymetli dayanak düzeyine gerilemesi mümkün. Bilakis, aralık 30.000 doların üzerine çıkarsa, BTC’nin 31.000 dolara ve akabinde 32.400 dolara yükselmesi mümkün. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma, momentumda bir toparlanmaya işaret edecektir.

Ethereum (ETH): Ayılar 20 günlük EMA’yı dirence çevirmeye çalışıyor

Boğalar, ETH fiyatını 20 günlük EMA’nın (1.896 dolar) üzerine itmek ve sürdürmek için uğraş ediyor. Bu da ayıların bu seviyeyi dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ADA, DOGE ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

20 günlük EMA kademeli olarak düşmeye başladı. Ayrıyeten, RSI 45’in altına indi. Bu da ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Şayet ayılar fiyatı düşürür ve 1.785 doların altında tutarsa, ETH’nin %61,8 Fibonacci düzeltme düzeyi olan 1.663 dolara düşmesi mümkün. Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden üst dönerse, boğalar yeniden ETH’yi 2.000 dolar ruhsal düzeyinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Şayet başarılı olurlarsa, ETH’nin 2.200 dolarlık sert genel direnç düzeyine yükselmesi beklenen.

Binance Coin (BNB): Boğalar bu seviyeyi tam güçle koruyor

BNB 30 Nisan’da 50 günlük SMA’dan (323 dolar) toparlandı. Böylelikle, boğaların bu seviyeyi tam güçle müdafaaya devam ettiğini gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ADA, DOGE ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

Son birkaç günün fiyat hareketi, alıcılar ve satıcılar ortasında kararsızlığa işaret eden simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu. 20 günlük EMA (328 dolar) kademeli olarak yükseliyor. Ayrıyeten, RSI orta noktanın çabucak üzerinde. Bu da boğalar için küçük bir avantaja işaret ediyor. Alıcılar fiyatı üçgenin üzerine çıkarırsa, bu yeni bir üst hareketin başlangıcını işaret edecektir. BNB’nin daha sonra 380 dolarlık formasyon maksadına ve akabinde 400 dolara yükselmesi muhtemel. Bu ortada, ayıların öteki planları olması olası. Ayılar BNB’yi üçgenin takviye çizgisinin altına indirmeye ve düzeltmeyi 280 dolara kadar derinleştirmeye çalışacaklar.

Ripple (XRP): Traderlar rallilerde satış yapıyor

XRP toparlanması 29 Nisan’da 20 günlük EMA’da (0,47 dolar) bir duvara çarptı. Bu da hassaslığın olumsuz olduğunu ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ADA, DOGE ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Ayılar fiyatı 0,43 dolarlık güçlü takviye düzeyine çekmeye çalışacak. Bu göz önünde bulundurulması gereken kıymetli bir düzey. Zira şayet kırılırsa, XRP’nin bir sonraki ana takviye düzeyi olan 0,36 dolara düşmesi mümkün. Birinci güç işareti, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu türlü bir hareket, ayıların denetimlerini kaybettiğini gösterecek. Bunun da direnç çizgisine hakikat muhtemel bir ralli için kapıları açması mümkün. Şayet boğalar bu bariyeri aşarsa, XRP’nin 0,56 dolara gerçek yükselmesi mümkün.

ADA, MATIC, DOGE ve SOL analizi

Cardano (ADA): Ayılar bu seviyeyi şiddetle koruyor

Alıcılar Cardano’yu boyun çizgisinin üzerine itmekte zorlanıyor. Bu da ayıların seviyeyi şiddetle koruduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ADA, DOGE ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

Boğalar lehine küçük bir olumlu nokta, fiyatın 50 günlük SMA’nın (0,38 dolar) altına düşmesine müsaade vermemiş olmaları. RSI negatif bölgede ve 20 günlük EMA (0,40 dolar) düzleşiyor. Bu da ayıların üstünlüğü ele geçirmeye çalıştığını gösteriyor. ADA fiyatı 0,37 doların altına düşerse, satışlar ağırlaşabilir. Ayrıyeten, ADA’nın bir sonraki takviye düzeyi olan 0,33 dolara inmesi mümkün. Üst istikamette, boğaların 0,46 dolarlık bir yine test oluşturmak için boyun çizgisindeki manisi aşması gerekecek. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret edecektir.

Polygon (MATIC): Ayılar rallilerde satıyor

MATIC, boğalar 0,94 dolarlık dayanağı savunmaya çalışırken, rahatlama rallilerinde ayılar tarafından satışla karşı karşıya.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ADA, DOGE ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

Bu dar süreç aralığının uzun müddet devam etmesi pek mümkün değil. Aşağı eğimli 20 günlük EMA (1,03 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı istikamette olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 0,94 doların altına çekerse, MATIC fiyatının 0,69 dolara hakikat düşmesi mümkün. Tersine, MATIC fiyatı mevcut düzeyden üst döner ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, daha güçlü bir toparlanmanın başladığını gösterir. Bu durumda MATIC fiyatının, boğaların tekrar ayıların sert baskısıyla karşılaşacağı direnç çizgisine yükselmesi mümkün.

Dogecoin (DOGE): Ayılar rallileri satıyor

DOGE’nin 30 Nisan’da 20 günlük EMA’dan (0,08 dolar) aşağı dönmesi, hassaslığın olumsuz olduğunu ve ayıların rallileri satmak için kullandığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ADA, DOGE ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

Fiyat 0,08 dolar civarında dayanağa ulaştı. Bu düzeyin aşılması, ayıların denetimi ele geçirdiğini gösterecektir. Satıcılar daha sonra avantajlarını geliştirmeye çalışacak ve DOGE’u 0,07 dolardan bir sonraki dayanak düzeyine çekecekler. Boğaların 0,07 ile 0,06 dolar ortasındaki bölgeyi tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden sıçrar ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların daha düşük düzeylerde biriktiğini gösterir. Alıcılar düşüş trendi çizgisini deldikten sonra üst istikametli momentumun artması muhtemel. DOGE’nin daha sonra 0,11 dolara yükselmesi mümkün.

Solana (SOL): Ayılar daha yüksek düzeylerde aktif

Solana 30 Nisan’da 24 dolardan düşüşe geçti. Böylelikle, ayıların daha yüksek düzeylerde faal olduğunu gösterdi. Fiyat, göz önünde bulundurulması gereken kıymetli bir düzey olan 50 günlük SMA’ya (21,74 dolar) ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC, ADA, DOGE ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Kısa vadeli avantaj, fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekmeyi başarırlarsa ayıların lehine olacak. SOL’un daha sonra güçlü dayanak düzeyi olan 18,70 dolara düşmesi mümkün. Alıcıların bu seviyeyi kuvvetle müdafaası mümkün. Fiyat 18,70 dolardan toparlanırsa, boğalar tekrar 24 dolarlık pürüzü aşmaya çalışacak. Şayet bunu başarırlarsa, SOL’un 27,12 dolara yükselmeye çalışması mümkün. Bu düzeyden bir gerileme, bir müddet için 27,12 dolar ile 18,70 dolar ortasında bir fiyat hareketine neden olabilir. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 27,12 doların üzerine çıkarırsa, bir sonraki durak 39 dolara kadar çıkabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap