Mastercard ile Binance’in iştiraki sona eriyor

Mastercard ile Binance’in iştiraki sona eriyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Mastercard ile Binance’in iştiraki sona eriyor

Mastercard ile Binance‘in iştirakinin sona ereceği açıklandı.

Ödeme devi Mastercard ile kripto para borsası Binance, iştiraklerinin sonlanacağını aktardılar. İki şirket bahse dair açıklamalarda bulundu.

Binance ile Mastercard, paydaşlığı sonlandırıyor

Mastercard ve kripto borsası Binance’in paydaşlığı sona eriyor. Mastercard, bir sözcü aracılığıyla yaptığı açıklamada, Mastercard ve Binance’in Arjantin, Brezilya, Kolombiya ve Bahreyn’de yürüttüğü dört kripto kart programını 22 Eylül tarihine kadar sonlandıracağını belirtti. Binance kartları, kullanıcıların Binance’deki kripto varlıklarıyla finanse edilen klâsik para üniteleriyle ödeme yapmalarını sağlıyordu.

Mastercard’ın web sitesi, Gemini üzere öteki kripto borsalarıyla da iştiraklerini listeleyerek kripto para bölümüne olan ilgisini gösteriyor. Lakin bu kararın öbür kripto kart programlarını etkilemeyeceği tabir edildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mastercard ile Binance’in iştiraki sona eriyor 1

Binance, ABD düzenleyicileri tarafından önemli zorluklarla karşılaşmaktadır. Haziran ayında ABD’de Binance’e ve CEO Changpeng Zhao’ya yönelik “aldatıcı işletme” suçlamalarıyla dava açıldı. Binance, bu suçlamaları “şiddetle” reddedeceğini açıkladı.

Mastercard’ın kripto ve blockchain lideri Raj Dhamodharan, Nisan ayında yaptığı bir açıklamada, şirketin kripto şirketleriyle daha fazla işbirliği yapmayı araştırdığını belirtmişti. Binance hakkında özel bir yorum yapmaktan kaçınarak, tüm kart programlarının daima olarak incelendiğini ve takip edildiğini tabir etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap