Mastercard dört ülkede Binance kripto kart hizmetini sonlandıracak

Mastercard dört ülkede Binance kripto kart hizmetini sonlandıracak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Mastercard dört ülkede Binance kripto kart hizmetini sonlandıracak

Investing.com – Ödeme hizmetleri devi Mastercard ve kripto para borsası Binance, 22 Eylül’den itibaren Brezilya, Kolombiya, Bahreyn ve Arjantin’de sunulan kripto kart hizmetini sonlandıracağını açıkladı.  

Binance logolu kripto kart hizmeti, kullanıcıların Mastercard ödeme ağını kullanarak kripto varlıklarını alışverişlerde kullanmalarını sağlayan değerli bir hizmet olarak lanse edildi. Bu çeşit hizmetler, kripto paraların klâsik piyasalarda kabulünü artıracak son derece kıymetli eserler olarak kabul ediliyor. Lakin alınan son karara nazaran kripto kart hizmeti, Latin Amerika ve Orta Doğu bölgesinde sekteye uğrayacak. 

Mastercard, Binance’in haricinde birçok kripto şirketiyle kripto kart konusunda iş birliği yaptı. Bunlar ortasında ABD kripto borsası Gemini ile ortak bir çalışma bulunurken şirket tarafından yapılan açıklamada öbür iştiraklerin Binance kararından etkilenmeyeceği belirtildi.

Mastercard, geçmiş devirlerde yaptığı açıklamalarda şirketin kripto sanayisine yönelik açılımının büyüyerek devam edeceği üzerinde durdu. Lakin kripto piyasasının en büyük borsası Binance ile iş birliğinin sonlandırılması, şirketin kripto alanına yönelik telaffuzlarının tersine bir aksiyon oldu. Bununla birlikte Mastercard, Binance iştirakinin neden sona erdirildiğiyle ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmadı. 

Binance global düzenleyicilerle sorun yaşamaya devam ediyor

Dünya genelinde birtakım yargı bölgelerinde düzenleyici pürüzüne takılan Binance, ülkeler bazında ahenk sürecini sürdürmek ismine ağır gayret sarfediyor. Binance, bilhassa ABD’de SEC ve CFTC’nin şirkete ve kurucusu Changpeng Zhao’ya yönelik açtığı davalardan ötürü baskı altında kalmaya devam ediyor.

Binance’in Mastercard programının neden sona erdiğiyle ilgili bilgi eksikliği olsa da platformun takviye takımı X üzerinden Latin Amerika ve Orta Doğu’daki kripto kart hizmetinin durdurulacağını teyit etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap