Mark Cuban, Gensler’a düzenlemeler konusunda meydan okudu

Mark Cuban, Gensler’a düzenlemeler konusunda meydan okudu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Mark Cuban, Gensler’a düzenlemeler konusunda meydan okudu

Milyarder teşebbüsçü Mark Cuban, SEC lideri Gary Gensler’a kripto düzenleme tavrında meydan okudu.

Girişimci ve kripto savunucusu Mark Cuban, kripto düzenleme tartışmalarını alevlendirdi. Cuban, SEC lideri Gary Gesnler’a meydan okudu.

Girişimci Mark Cuban, Gary Gensler’a düzenlemeler konusunda meydan okudu

Mark Cuban, SEC lideri Gary Gensler‘ın kripto paralar üzerindeki düzenleyici duruşuna meydan okuyarak kripto tartışmasını alevlendirdi. Cuban, Gensler’in token sahiplerini dengeli bir biçimde yatırımcılar olarak sınıflandırmasını sorgulayarak Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

Ona nazaran, token’ları faal olarak geliştiren, destekleyen ve tanıtan projeleri başkalarından ayırmak gereklidir. Kripto para ünitelerinin nüanslı tabiatını vurgulayan Cuban, merkeziyetsiz yönetişim potansiyellerinin mevcut düzenleyici ortamda gözden kaçabileceğine dikkat çekti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mark Cuban, Gensler’a düzenlemeler konusunda meydan okudu 1

Ayrıca, Cuban kripto pazarında geçen yıl yaşanan azalan yatırımlara da değindi. Bu düşüşün, birçok tokenin artık etkin olarak desteklenmediğini yahut tanıtılmadığını gösterdiğini ve bu nedenle yatırım mukaveleleri olarak sınıflandırılacak “Howey Testi” kriterlerini karşılamayabileceğini belirtti. Bu durumun yeniliği engelleyebileceği ve kripto ekosistemini olumsuz tarafta etkileyebileceği potansiyel bir düzenleyici nezaret tehlikesine işaret ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap