Malezya’da hükumete “Kripto paraları yasal ödeme aracı yapın” çağrısı

Malezya’da hükumete “Kripto paraları yasal ödeme aracı yapın” çağrısı

Paylaş
Uzman Coin: Malezya’da hükumete “Kripto paraları yasal ödeme aracı yapın” çağrısı

Hindistan, Pakistan, Singapur, Vietnam gibi Uzakdoğu ve Güney Asya ülkelerinde son dönemde ciddi bir kripto para benimsenmesi olduğu bilinirken, 2000’li yılların başından itibaren ekonomik büyümesiyle adından söz ettiren bölge ülkelerinden Malezya’da da hükumete kripto paralara izin verme çağrısı yapıldı.

İletişim ve Multimedya Bakanlığı’ndan, bakan yardımcısı Zahidi Zainul Abidin, kendisine sorulan hükumetin NFT’lere karşı duruşunun nasıl olduğu sorusuna çok daha genel bir cevap verdi. Bakan yardımcısı kripto paraların yasallaşması gerektiğini belirtip şu ifadeleri kullandı:

“Hükumetin kripto paraların ödemelerde kullanımına izin vermesini umuyoruz. Bu sayede gençliğin de bu sektöre katılımını artırabiliriz, onlara yardımcı olabiliriz. Kripto para regülasyonu merkez bankası ve menlul kıymetler komisyonunun iradesinde olan bir konudur”

Asya’nın ekonomik güç bakımından en önemli ülkelerinden olan Malezya’da kripto paralarla ödeme yapmak şu anda yasak ancak bakanlığın bu konuyu mutlaka hükuemtin karşısına çıkarmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Kripto para yatırımlarıyla bilinen Singapur merkezli şirketThree Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu da, Malezyalı bakanın konuşmasını kendi Twitter hesabından paylaştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap