MakerDAO’nun talebi artırmak için yeni planı

MakerDAO’nun talebi artırmak için yeni planı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MakerDAO’nun talebi artırmak için yeni planı

MakerDAO, kesimde daha rekabetçi hale gelebilmek için talebi artırıcı bir teklifi kabul etti.

MakerDAO topluluğu talebi artırmak için randımanı artıracak bir teklifi onayladı. Bununla birlikte DAI randımanı daha da artmış olacak.

MakerDAO, talebi artırmak için DAI randımanını artıracak bir teklifi onayladı

MakerDAO, talebi artırmak emeliyle DAI randımanını artıran bir teklifi onayladı. Gelişmiş Dai Tasarruf Oranı (EDSR) ismi verilen bu düzenek, DAI sahiplerine süreksiz olarak yüzde 8’e kadar getiri sunacak. EDSR, Dai Tasarruf Oranı’nın (DSR) kullanımına dayalı olarak belirlenecek ve vakitle azalacak.

Bu adım, DAI’nin daha rekabetçi hale gelmesini ve benimsenmesini artırmayı hedefliyor. Haziran ayında DSR yüzde 3,49’a çıkarılmıştı, fakat beklenen ilgiyi çekemedi. Yeni teklif ile DAI’nin daha cazip hale gelerek daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmesi amaçlanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: MakerDAO’nun talebi artırmak için yeni planı 1

DAI, istikrarlı paralar ortasında piyasa kıymeti bakımından üçüncü sıradadır ve piyasa çalkantısının ortasında rekabet gücünü korumak için MakerDAO, çeşitli tedbirler almaktadır. Bu tedbirler ortasında portföydeki ABD Hazine tahvillerinin artırılması da bulunmaktadır.

Yukarıdaki gelişmelerle birlikte, MakerDAO’nun DAI’ye yönelik ilgi ve benimsenme sürecindeki gelişmeler yakından takip edilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap