MakerDAO, Spark Protokolü ile Avantajlarını Artırıyor

MakerDAO, Spark Protokolü ile Avantajlarını Artırıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MakerDAO, Spark Protokolü ile Avantajlarını Artırıyor

MakerDAO, Spark Protokolü sunumu yoluyla DAI ödünç verme hizmetlerini artırıyor.

MakerDAO, DAI stablecoin merkezli bir DeFi borç verme protokolü olan Spark’ı kullanıcılarına sundu. Spark Protokol’ü ile birlikte proje kullanıcılarına yeni hizmetler sunmaya devam ediyor.

MakerDAO, Spark ile Ödünç Verme Hizmetlerini Artırmaya Devam Ediyor

MakerDAO’nun yeni projesi Spark Protokol ile kullanıcılar, kripto varlıklarını teminat olarak kullanarak yıllık yüzde 1,1 oranında DAI ödünç alabilirler.

DAI stablecoin’inden sorumlu merkeziyetsiz varlık olan MakerDAO, stablecoin’i için merkeziyetsiz borçlanma tahlillerini geliştirmeyi amaçlayan bir DeFi borç verme platformu olan Spark’ı tanıttı.

Ulaş Utku Bozdoğan: MakerDAO, Spark Protokolü ile Avantajlarını Artırıyor 1

Spark, önde gelen borç verme protokolü Aave’nin Sürüm 3’ünün bir yazılım çatalıdır. Spark, direkt borç verme yeteneklerini MakerDAO’ya entegre ediyor. Spark aracılığıyla kullanıcılar, Ethereum (ETH), stake edilmiş Ethereum (stETH) ve DAI üzere varlıkları kullanarak DAI kredileri alabilecek. Spark, MakerDAO’nun sadece kullanıcıların fazla teminatlandırılmış borç olarak yeni DAI oluşturmasına müsaade veren birincil düzeneğinden bağımsız olarak çalışır.

MakerDAO, açıklamalarında şunları söyledi:

“Spark Protocol’ün birinci versiyonu olan Spark Lend, bilhassa DAI odaklı kripto para tedarik etmek ve ödünç almak için tasarlanmış bir borç verme piyasasıdır.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap