MakerDAO kurucu ortağı Curve olayının boğa öncesi son olduğunu düşünüyor

MakerDAO kurucu ortağı Curve olayının boğa öncesi son olduğunu düşünüyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MakerDAO kurucu ortağı Curve olayının boğa öncesi son olduğunu düşünüyor

MakerDAO kurucu ortağı, Curve Finance istismarının boğa koşusu öncesindeki son olay olacağını düşünüyor.

MakerDAO’nun kurucu ortağı Rune Christensen, hafta sonu yaşanan Curve Finance istismarının merkeziyetsiz finans dünyasında yaygın telaşlara neden olduğunu ve bunun bir “bitti” anı üzere görünebileceğini belirtiyor. Lakin birebir vakitte bu olayın boğa piyasasından evvelki son çöküş olabileceğini ve akabinde her şeyin çok daha güçlü bir formda geri dönebileceğini düşünüyor.

Curve Finance istismarı boğa öncesi son hack olayı olabilir

Curve Finance, Vyper kodlama lisanının sürümlerini kullanan akıllı kontratlardaki bir kusurdan ötürü bir istismar yaşadı ve saldırganlar 24 milyon dolarlık pahasında likidite havuzlarından yararlandı. Bu olay, DeFi topluluğunda ve kripto dünyasında birtakım önderlerin endişelenmesine neden oldu ve uzun vadeli sonuçlarını tartışmalarına yol açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: MakerDAO kurucu ortağı Curve olayının boğa öncesi son olduğunu düşünüyor 1

Christensen’in yorumlarına verilen bir karşılıkta, Nostra’nın kurucusu David Garai, bu olayın tıpkı vakitte borç verme protokollerinin zincir içi likiditeyi proaktif olarak izlemeye başlaması için değerli bir an olabileceğini belirtiyor. Bu, gelecekte misal istismarların evvelden tespit edilmesine ve önlenmesine yardımcı olabilir.

DeFi dünyası, süratle büyüyen ve gelişen bir alan olmasına karşın, güvenlik ve riskler de kıymetli bir tasa kaynağıdır. Bu cins istismarlar, sanayinin gelişimi ve olgunlaşması sürecinde dikkatle ele alınması gereken hususlardır ve topluluk, daha inançlı ve muteber bir merkezi olmayan finans ekosistemi için daima olarak tedbirler almaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap