Major Coin’lerde İşler Nasıl Gidiyor?

Major Coin’lerde İşler Nasıl Gidiyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Major Coin’lerde İşler Nasıl Gidiyor?

Bitcoin’in (BTC) düşüşünden sonra Avalanche (AVAX), Ripple (XRP), Solana (SOL) ve Dogecoin’de (DOGE) neler oldu, bu coin’lerde büyük yükselişler yaşanabilir mi?

Kripto paraların öncüsü BTC, yaklaşık olarak beş gündür düşüş trendini devam ettiriyor. 30.000 doların teknik ve ruhsal bir açıdan büyük ehemmiyete sahip olmasını, BTC’nin bu pahası kaybetmesiyle tekrar görmüş oldu. 30.000 dolar takviyesinin kırılmasından sonra 27.200 dolar düzeylerine kadar gevşeyen BTC, yüzde 12,30’luk bir bedel kaybetti. BTC’nin bu hareketinden sonra altcoin’lerde bilhassa de majör coin’lerdeki düşüşler, kripto para yatırımcılarında büyük panik yarattı.

Kripto ekosisteminde geniş kitlelere sahip olan bu majör coin’ler nasıl ilerliyor? Bu coin’lerde yine büyük yükselişler gözlemlenebilir mi?

1- Avalanche (AVAX)

Geniş vakit aralığında güçlü bir direnç bandına gelen AVAX, bu düzeyde satış dalgasıyla karşılaşarak yüzde 20’den kıymet kaybetti. Aktüel olarak haftalık ve günlük açılış fiyatının altında seyreden AVAX için tehlike sinyalleri çalıyor olabilir. 16,66 dolar düzeylerinde fiyatlayan majör coin, bilhassa de AVAX ekosistemini endişeye düşürdü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Major Coin’lerde İşler Nasıl Gidiyor? 1

21.50 dolardan düşüş trendine başlayan AVAX, satıcıların baskın olmasından sonra 16,66 dolar düzeylerine geriledi. Şimdiki olarak aylık, haftalık ve günlük açılış kıymetinin altında fiyatlayan AVAX, düşüşün derinleşebileceğiyle ilgili belirtiler gösteriyor. Geçmiş vakitte dayanak olarak çalışan 15,99 – 15,72 dolar düzeyi, AVAX’ın sıradaki durağı olarak takip edilebilir

AVAX tarafındaki olumlu gelişmelerin yaşanması üzerine yahut piyasasının yükseliş istikametinde devam etmesi, sırasıyla 18,22 – 19,33 ve 20,40 dolar düzeyleri tekrardan hedefleyebilir.

2- Ripple (XRP)

SEC davasındaki olumlu gelişmeler ile öne çıkan XRP, kripto piyasasının yine gündemindeydi. 0,54 dolara kadar ulaşan majör coin, Ocak ayından bu yanda neredeyse 2 kat fiyatına gelmişti. Bitcoin’in (BTC) 30.000 dolar düzeylerinde kalıcık sağlayamayıp düşüşe geçmesi, birçok altcoin’i ve bilhassa de XRP’yi önemli manada sarstı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Major Coin’lerde İşler Nasıl Gidiyor? 2

Son beş günde yüzde 16’ya yakın bedel kaybeden XRP, fiyat belirsizliğini sürdürüyor. Ayrıyeten yeni olarak haftalık ve günlük açılışın altında alıcı buluyor. Yakın vakit diliminde 0,44 dolar desteğini çalıştıran XRP, bu düzeyin kırılması durumunda 0,422 dolara kadar gevşeyebilir.

XRP-SEC gerginliğinde güçlü kalan tarafın XRP olduğu yahut kripto piyasasının üst istikametli seyrettiği senaryolarda ise XRP’de büyük yükselişler beklenebilir. Bu yükselişlerdeki karşılaşılabilecek engeller ise sırasıyla 0,4710 – 0,4863 – 0,5016 – 0,5269 dolar seviyeleri olabilir.

3- Solana (SOL)

Kripto dünyasına bir vakitler damga vuran SOL, geçtiğimiz günlerde 26 dolara yaklaşarak hacimli bir artış göstermişti. BTC’nin geri çekilmesinden büyük oranda etkilenen majör coin, aktüel olarak aylık, haftalık ve günlük fiyatına çok yakın seyrediyor. Ekosistem ve NFT pazarı çalışmalarını sürdüren SOL, piyasanında pahalanmasıyla birlikte daha da üst düzeyleri hedefleyebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Major Coin’lerde İşler Nasıl Gidiyor? 3

SOL’deki devasa yükselişlerin gözlemlenebilmesi için sırasıyla aşılması gereken direnç düzeyleri 22,94 – 23,90 – 25,60 dolar düzeylerinin geçilmesi, ana kriterlerden biri. Piyasanın olumsuz seyretmesi yada SOL ekosistemi taraflı gelebilecek negatif haberler SOL’ü sırasıyla 19,86 – 19,20 – 18,60 dolar bedellerine getirebilir.

4- Dogecoin (DOGE)

Memecoin’lerin parlamasının en önemli sebeplerinden olan DOGE, bilhassa de Twitter’ın atağıyla yine heyecan yakalamıştı. 0,95 dolara kadar yükselmeyi başaran DOGE, bu düzeyden düşüşe geçip 0,75 dolara kadar anlık düşüş yaşamıştı. Evvelki vakitlerde alıcıların etkin olarak rol aldığı bu bölge, yine misyon aldı.

Memecoin furyasının başını çeken DOGE’den beklentiler büyük, pekala ya DOGE bu beklentileri karşılayabilecek mi?

Ulaş Utku Bozdoğan: Major Coin’lerde İşler Nasıl Gidiyor? 4

Tesla’nın ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, DOGE tarafındaki olumlu aksiyonlarını sürdürdüğü takdirde, DOGE’nin büyük yükselişleri ebediyen muhtemeldir. Twitter’ın anasayfasına DOGE logosunu eklemek üzere yaşanabilecek rastgele bir gelişme, devasa yükselişlerin önünü yeniden açabilir. Fiyat artışının gerçekleştiği durumda ise DOGE’ye mani çıkartabilecek düzeyler sırasıyla, 0,8049 – 0,8500 – 0,9200 – 0,9500 ve bilhassa de 0,0970 dolar dirençleri olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap