Maersk ve IBM Blockchain Tabanlı Tedarik Zinciri Platformu Kuruyor

Maersk ve IBM Blockchain Tabanlı Tedarik Zinciri Platformu Kuruyor

Paylaş
Maersk ve IBM Blockchain Tabanlı Tedarik Zinciri Platformu Kuruyor

IBM ve Danimarkalı nakliye ve lojistik devi Maersk düzenlenen resmi basın açıklamasına göre küresel blok zinciri ile etkin nakliye çözümleri üretmeye başladı.

Ortaklaşa geliştirilen yeni Blockchain çözümü, katılan 94 kuruluş ve halihazırda yakalanan 154 milyon nakliye problemini ortaya çıkardı. Küresel tedarik zinciri platformu TradeLens, veri kümesinin bir günde bir milyon gönderim etkinliğine yakın bir oranda büyüdüğü açıklandı.

Basın bültenine göre platform, tedarik zincirindeki her gönderiyle ilgili kritik verileri gerçek zamanlı olarak izleyebilmekte ve anında dağıtılmış, değişmez bir kayıt oluşturabilmekte.

TradeLens katılımcıları şu anda dünya çapında 20’den fazla liman ve terminal operatörü, uluslararası gümrük idareleri, nakliye firmaları, lojistik firmaları ve kargo sahipleri, basın bülteni raporları içeriyor.

Ayrıca, küresel konteyner taşıyıcıları Hamburg Süd ve Pacific International Lines’ı Maersk Line ile birlikte katılımcı olarak kabul ediyor. Forbes’ın haberine göre, toplu olarak, nakliye şirketleri küresel tedarik zinciri pazar payının% 20’den fazlasını oluşturmakta ve dünya çapında 235 deniz ağ geçidi hizmet vermekte.

IBM ve Maersk, yeni Blockchain özellikli platformun birden fazla ticaret ortaklarını ayrıntılardan, gizlilikten veya gizlilikten ödün vermeden tek bir paylaşılan görünümüne getireceğini ve “Nesnelerin İnterneti (IoT)” ve Sıcaklık kontrolünden konteyner ağırlığına kadar çeşitli değişkenlerin izlenmesini sağlayan sensör verilerini entegre edebileceğini söyledi. Platformun temel operasyonel sorunlardan bir parçasını, örneğin, bir konteynerin yerini belirleme gibi, basitleştirebileceği ayrıca 5 aracının dahil olduğu 10 adımdan tek bir adıma doğru basitleştirilebilecek.

IBM genel müdürü ve Blockchain başkanı Marie Wieck, Forbes’a verdiği demeçte şunları söyledi:

“Blockchain çözümlerinin geçerliliği hakkında pek çok şüpheci insan gördük. 90’ın üzerinde organizasyonla ve sistemde yakalanan 150 milyondan fazla sorunla, insanların harcadıkları yer bakımından denemeden bilemeyeceğimizi düşünüyorum. Blockchain’den faydalanma zamanı. ”

Maersk ve IBM, ilk olarak, Mart 2017’de TradeLens’e geri dönecekleri 12 aylık bir deneme başlattıklarında, eski teknoloji platformlarından ayrıldılar. Denemede, blok zincirinin etkinleştirilmiş çözümünün ABD’de bir ambalajlama hattının bir üretim hattına geçiş süresini yüzde 40 oranında azaltabileceğini ve binlerce dolar tasarruf ettiğini belirtti. Henüz isimlendirilmemiş TradeLens’in 2018 sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap