Madencilik şirketi Bitmain’den Core Scientific hamlesi!

Madencilik şirketi Bitmain’den Core Scientific hamlesi!

Paylaş
BTC Piyasası: Madencilik şirketi Bitmain’den Core Scientific hamlesi!

Bitcoin madencilik teçhizatı üreticisi Bitmain, iflas eden Core Scientific‘e 54 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor

Bitmain, Aralık ayında Kısım 11 iflas müdafaası için müracaatta bulunan Texas merkezli madencilik şirketinin aktüel mutabakatlarının yanı sıra bugün yatırım yaptığını duyurdu. Şirket yaptığı açıklamada, kripto madencilik teçhizatı üreticisi Bitmain‘in Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific‘e 53,9 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

Madencilik şirketleri, birbirlerine güveniyorlar

Teksas merkezli Bitcoin madencilik firması, yaptığı açıklamada, Bitmain’den gelen yatırımın, iki firmanın bir tedarik kontratı kapsamında “uzun müddettir devam eden ilişkilerini” genişletmeyi hedeflemesi nedeniyle geldiğini söyledi. Her iki firma da yeni Bitcoin madencilik makinelerinin satın alınmasını finanse etmek için özsermaye ve nakit kombinasyonu üzerinde anlaştı.

Açıklamaya nazaran, satın alma mutabakatı kapsamında Bitmain, Aralık ayında Kısım 11 iflas müdafaası için müracaatta bulunan Core Scientific’e 23,1 milyon dolar nakit ve 53,9 milyon dolar Core Scientific ismi pay senedi karşılığında 27.000 Bitcoin madencilik sunucusu sağlamayı planlıyor .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap