Madencilik Devi Canaan’ın IPO Geliri 90 Milyon Dolar Oldu!

Madencilik Devi Canaan’ın IPO Geliri 90 Milyon Dolar Oldu!

Paylaş
Madencilik Devi Canaan’ın IPO Geliri 90 Milyon Dolar Oldu!

Bitcoin madencilik devi ve Bitmain’in en büyük rakibi Canaan Creative, ABD içerisindeki ilk halka arzında beklenenin yüzde 75 altında gelir toplayarak büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Bloomberg’in aktardığı bilgilere göre SEC’e 20 Kasım tarihinde teslim edilen belgelerde Canaan’ın 9 dolardan 10.000.000 hisse sattığı belirtilmekte. Bitcoin madencilik donanımı üreticisi daha önce yaptığı açıklamada Hong Kong içerisindeki IPO’sunda başarısızlığa uğradıktan sonra zaten miktar küçültmüş ve ABD içerisinde 400 milyon dolar toplamayı hedeflemişti.

IPO sürecinde Canaan’ın destekçisi olacağını belirten dev banka Credit Suisse ise geçtiğimiz hafta desteğini çektiğini açıkladı ve bu da IPO’nun boyutunu ciddi anlamda etkiledi. Konuyla yakından ilgili kaynaklar Credit Suisse’nin ”bu IPO ile yeterince satış yapılıp yapılamayacağı” endişesine kapıldığını ve bu yüzden projeden çekildiğini vurgulamakta.

Bitcoin madencilik devi Bitmain de geçtiğimiz haftalarda ABD IPO’su ile gündeme gelse de, Canaan’ın ilk hamle yapmanın avantajını ele geçirdi. Bitmain’in IPO’sundan nasıl bir gelir elde edeceği ise bu başarısızlık sonrası merak edilmeye başlandı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap