Luna’nın çöküşünü evvelce varsayım eden yatırımcı, 450 bin MOON token tutuyor

Luna’nın çöküşünü evvelce varsayım eden yatırımcı, 450 bin MOON token tutuyor

Paylaş
BTC Piyasası: Luna’nın çöküşünü evvelce varsayım eden yatırımcı, 450 bin MOON token tutuyor

2022’nin başlarında Terra’ya ilişkin LUNA’nın düşeceğine dair 10 milyon dolarlık bahis oynayan GCR kullanıcısı, Reddit’in topluluk token’ı Moons’un (MOON) büyük bir kısmını elinde tutuyor. Reddit’te trend olan bir paylaşımla duyulan bu olay, on-chain uzmanları tarafından doğrulanıyor.

Reddit kullanıcısı Nutcase420’nin r/CryptoCurrency subreddit’inde paylaştığı gönderi, GCR’nin MEXC borsasından 450 bin MOON aldığını ve bu token’ları 24 saat evvel Arbitrum Nova aracılığıyla kripto para borsası Kraken’a aktardığını gösteriyor.

Gönderi, Kraken para yatırma adresinin (0x5D1177F01f6607628b78fB29C73C8de751B28839) GCR ile bağlantılı olduğunu tez eden bir tweet’e atıfta bulunuyor. Daha evvel adrese GCR’ye ilişkin @GiganticRebirth: Ezekielx.eth domain’inden yüksek meblağlarda ether (ETH) aktarıldığı görülüyor.

Loch Research’ün kurucu ortağı ve CEO’su Prithvir Jhaveri, spekülasyonu onayladı:

“On-chain tahliller, Kraken’da yer alan bu adresin HCR ile alakalı olduğunu doğruladı. Adres ortalama 40-45 sent fiyatla 450 bin MOON satın aldı.” diyen Jhaveri, MOON token’ların ne vakit satın alındığının bilinmeyen olduğunu kelamlarına ekledi.

Sosyal medya, GCR’nin bu davranışını MOON token’lar için boğa katalizörtü olarak görüyor.

MOON, Kraken’ın token’ı listelemesinin akabinde yüzde 50’nin üzerinde arttı.

Geçen yılın başlarında GCR, 10 milyon dolar kıymetinde LUNA token short’lamıştı ve token’ın Mart 2023’e kadar 88 doların altına düşeceğini tez etmişti. LUNA, Mayıs 2022’de Terra’nın algoritmik stabilcoin’i UST ile birlikte çöktü ve yatırımcıların milyarlarca dolarlık serveti yok oldu.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap