LRC Coin nedir? Loopring Coin geleceği ve projesi

LRC Coin nedir? Loopring Coin geleceği ve projesi

Paylaş
BTC Piyasası: LRC Coin nedir? Loopring Coin geleceği ve projesi

İçerik

LRC Coin nedir sorgusunu yapan kullanıcılar, projesi, geleceği ve yorumlarıyla ilgili geniş bilgiye sahip olmak istiyor. Bu soruya yanıt vermek gerekirse, Loopring, 2017 yılında Google ve JD.com gibi dev internet şirketlerinde çalışan Çin merkezli bir yazılım mühendisi olan Daniel Wang tarafından kuruldu. Piyasada birçok kripto projesine nazaran eski ve sağlam olarak nitelendirilebilecek LCR Coin, ara ara yaptığı yükselişlerle adından söz ettiriyor. Merkeziyetsiz borsaların (DEX) ara yüzlerinin geliştirilmesi ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunulması için oluşturulan Loopring Coin, son dönemde kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmiş durumda.

LRC Coin Nedir?

LRC Coin nedir sorusunun en basit yoluyla cevabı; kendisini “açık kaynaklı, denetlenmiş ve gözetimsiz bir değişim protokolü” olarak tanımlayan bir ERC-20 tabanlı bir token’dır. Zero-Knowledge kanıtından yararlanarak herkesin Ethereum üzerinde çalışan non-custodial ödeme ve takas platformudur. Ve Loopring, merkeziyetsiz borsalara düşük ücretli hızlı hizmet sağlıyor.

LRC Coin nedir

Loopring Coin (LRC Coin) Projesi

LRC Coin projesi, Ethereum üzerinde çalışan ve küresel bir kullanıcı ağını yeni tür kripto varlık borsalarının oluşturulmasını sağlayan bir platformu çalıştırmaya teşvik etmeyi amaçlayan bir protokoldür. Artan sayıda merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolünden biri olan Loopring, platformunda kendi token’ı LRC dahil olmak üzere birden fazla kripto para birimi kullanır. Proje genel olarak Ethereum’da yaşanan ölçeklendirme sorunlarına çözüm getirmek için hayata geçirilen bir proje. zkRollups ile Loopring, borsalarının yatırımcılar için daha hızlı ödemeler sunabileceğini iddia ediyor. zkRollup’lar, doğrudan Ethereum blok zincirinde alım/satım yapmak yerine (diğer merkeziyetsiz borsaların yaptığı gibi), Loopring borsalarının başka yerlerde önemli hesaplamaları tamamlamasını sağlar. Buradaki fikir, bunun bir Loopring borsasının Ethereum ağına göndermesi gereken işlem sayısını azaltabilmesi, böylece hızın artması ve alım satım yapanlar için maliyetlerin düşmesidir. Bu, merkezi olmayan borsaların aksine işlemlerin Ethereum ağı tarafından onaylanmasını gerektiren, saniyeler veya milisaniyeler yerine dakikalar sürdüğünü düşündüğümüzde harika bir çözüm umudu olarak masada yer alıyor.

Loopring borsa

LRC Coin Geleceği

LRC Coin’in geleceği konusunda kripto uzmanları oldukça umutlu. Loopring, platformunun, üzerine inşa edilen borsaların, iki taraf arasında şifre veya işlemle ilgili herhangi bir bilgi kullanılmadan veri paylaşımına imkan sunan ‘Zero-Knowledge’ veya zkRollup’lar adı verilen daha yeni bir şifreleme türü kullanıyor. Proje, Ethereum’daki merkezi olmayan borsalarla ilişkili yavaş hızları ve yüksek maliyetleri atlatmasına izin vereceğini iddia ediyor. Bu teknolojiler de LRC Coin’in önümüzdeki yıllardaki değerinin kat be kat artacağına dair büyük kanıtlar olarak sayılabilir. Loopring’in temel değer önerisi, platformuna entegre ettiği son teknoloji kriptografidir. Bu nedenle, zkRollup’ların Ethereum blok zincirini DeFi uygulamaları için daha uygun hale getirmenin önerilen yollarından yalnızca biri olduğunu belirtmek önemlidir. Rakip kriptografik çözümler arasında xDai, Matic, Optimistic Rollups ve Plasma yer alıyor.

Gamestop ve Loopring

LRC Coin Yorum

LRC Coin yorumlarına bakıldığında internette çok fazla olumlu yoruma rastlayabilirsiniz. Öte yandan uzun zamandır beklenen GameStop/Loopring ortaklığı da açıklandı. NFT Marketplace’in (beta) artık hayata geçtiğini duyuran ekip, Loopring L2 üzerine inşa edilen NFT Marketplace’in yakında aktifleşeceğinden dolayı heyecan duyduklarını duyurdu. ABD’li bir video oyunu, elektronik alet ve oyun ürünleri satıcısı Gamestop ile iş birliğine giden Loopring (LRC Coin), bir anda yüzde 50’den fazla yükseliş yaşadı. LRC 2017’de piyasaya sürüldü ve öncelikle Loopring’in Şubat 2020’de hayata geçirilen merkezi olmayan borsasına güç veriyor. DEX’i kullanırken, her alım satım işlemi yaptığınızda LRC olarak ödeme yapmanız gerekir. Paranın tam olarak %80’i likidite sağlayıcılarına gidiyor ve geri kalanı sigortacılar ile Loopring’in merkezi olmayan özerk organizasyonu (DAO) arasında bölünüyor.

Loopring (LRC Coin) nereden alınır sorusuna yanıt verecek olursak, Binance, Coinbase, Gate.io, KuCoin, Bithumb, Huobi, Kraken, FTX, Gemini, Bybit, Bitfinex gibi büyük borsalardan USDT, BTC, ETH, BNB, USD, TRY, BUSD gibi işlem çiftlerinde alınıp satılabiliyor. Toplam arzı 1.37 milyar olan LRC Coin’in, dolaşımdaki arzı ise 1.33 milyar’dır. En yüksek seviyesini Kasım 2021’de Gamestop söylentisiyle 3.83 dolar ile gören LRC Coin, en dip seviyesini ise 0.01986 dolar ile yaşamıştır.

LRC Coin alma

LRC Coin Güvenilir mi?

Loopring (LRC Coin) güvenilir mi sorusu yatırımcıların en çok sorduğu soruların başında geliyor. LRC Coin veya Loopring, Ethereum’un blok zincirinin Layer 1 üzerinde çalışması için tasarlanmış bir protokoldür. Bu, Loopring’in Ethereum işlemlerinin öğelerini kendi ağında işleyerek Ethereum kullanma deneyimini daha hızlı hale getirmeye çalıştığı anlamına gelir. Bunu, tıkanıklığı hafifletmeye yardımcı olmak için ana otoyoldan bir yan yol oluşturmak olarak düşünebilirsiniz. Bu sunduğu çözümlerden dolayı güvenilir bir kaynak olarak görülerek yatırımcıların güven konusundaki endişeleri ortadan kaybolabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap