Londra Borsası’ndan Blockchain Adımı: Yeni Platform Kuruluyor!

Londra Borsası’ndan Blockchain Adımı: Yeni Platform Kuruluyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Londra Borsası’ndan Blockchain Adımı: Yeni Platform Kuruluyor!

London Stock Exchange Group (LSEG) Sermaye Piyasaları Lideri Murray Roos’un açıklamaları dikkat çekti. Buna nazaran, Londra Borsası Kümesi (LSEG) klasik finansal varlıklar için Blockchain takviyeli bir ticaret platformu arayışında değerli adımlar atıyor. Bu gelişme, yerleşik kurumların verimliliği ve şeffaflığı artırmak için giderek daha fazla Blockchain teknolojisine yönelmesiyle finans dünyasında kayda paha bir değişime işaret ediyor. İşte detaylar…

Geleneksel piyasalar için Blockchain kullanımı

Dünyanın en eski borsalarından biri olan Londra Menkul Değerler Borsası Kümesi (LSEG.L), klasik finansal varlık ticaretinde ihtilal yaratmak üzere Blockchain teknolojisinin potansiyelinden yararlanmak için argümanlı bir seyahate çıktı. LSEG, Blockchain’in dönüştürücü gücünü keşfeden esaslı kurumların büyüyen listesine katılırken, bu gayret finansal piyasaların evriminde çok değerli bir anı temsil ediyor. LSEG Sermaye Piyasaları Lideri Murray Roos, projenin öncelikli odak noktasının klasik varlıkların alım satım sürecini kolaylaştırmak olduğunu vurguladı.

BTC Piyasası: Londra Borsası’ndan Blockchain Adımı: Yeni Platform Kuruluyor! 1

Bu teşebbüsün kripto para üniteleri içermediğini açıklığa kavuşturmak kıymetlidir. Bunun yerine maksat, klâsik finansal araçlar için daha verimli, uygun maliyetli ve şeffaf bir ticaret ekosistemi oluşturmak üzere Blockchain’in yeteneklerinden yararlanmaktır. Roos, şunları söyledi:

Buradaki fikir, dijital teknolojiyi kullanarak daha süratli, daha pürüzsüz, daha ucuz ve daha şeffaf bir süreç yaratmak… ve bunu düzenlemek. Özünde, blockchain’in dağıtılmış defter teknolojisi, klâsik varlıkların meselesiz ve inançlı bir halde değiş tokuş edilmesini sağlayarak hem piyasa iştirakçilerine hem de düzenleyicilere yarar sağlayacaktır.

BTC Piyasası: Londra Borsası’ndan Blockchain Adımı: Yeni Platform Kuruluyor! 2

Daha geniş finansal görünüm neye işaret ediyor?

LSEG’in Blockchan tabanlı ticarete yönelmesi, finans kesimindeki daha geniş bir eğilimin kesimi. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere BlackRock CEO’su Larry Fink daha evvel varlık tokenizasyonunun sermaye piyasalarında verimliliği artırma potansiyelini vurgulamıştı. Varlıkların tokenlaştırılması paha zincirlerini kısaltma, maliyetleri azaltma ve yatırımcılar için erişilebilirliği artırma potansiyeline sahiptir. Ayrıyeten, Memleketler arası Ödemeler Bankası, gerçek dünya varlıkları üzerindeki taleplerin tokenleştirilmesinin klasik finans ile kripto para üniteleri ortasındaki boşluğu doldurabileceğini ve potansiyel olarak kripto sanayisinin büyümesini hızlandırabileceğini kabul etmiştir.

LSEG tarafından Blockchain tabanlı ticaret projesinde kaydedilen ilerlemenin bir “dönüm noktasına” ulaştığı bildirildi. Şirket, düzenleyiciler, birden fazla yargı alanı ve hatta Birleşik Krallık hükümeti ve Hazinesi ile etkin olarak görüşmeler yürütüyor. Finansal piyasaların bütünlüğünü ve güvenliğini sağlamak için düzenleyici ahenk ve nezaret çok değerlidir. Savlara nazaran LSEG, stratejik planlamasının bir modülü olarak, Blockchain tabanlı piyasalar işine adanmış farklı bir varlık oluşturmayı da düşünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap