Londra borsası, klasik varlıklar için blokzincir takviyeli bir pazar sunmayı planlıyor

Londra borsası, klasik varlıklar için blokzincir takviyeli bir pazar sunmayı planlıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Londra borsası, klasik varlıklar için blokzincir takviyeli bir pazar sunmayı planlıyor

Dünyanın en eski borsalarından biri olan Londra Menkul Değerler Borsası Kümesi (LSEG), klasik finans varlıklarının blokzincir tabanlı bir pazarda trade edilmesine yönelik hazırlıklarına başladı.

LSE Group’un sermaye piyasaları lideri Murray Ross, Financial Times’a verdiği röportajda, şirketin yaklaşık bir yıldır blokzincirlerin potansiyelini incelediğini söyledi. Ross’un söylediğine nazaran planları bir sonraki düzeye taşımanın tam vakti.

Projede kripto varlıklar yer almıyor

Ross, projenin kripto para ünitelerini içermediğini ve sırf klâsik varlıkların alımını, satımını ve hold edilmesini daha verimli hale getirmek emeliyle dijital varlıkları destekleyen blokzincir teknolojisini kullandıklarını vurguladı.

Sermaye piyasaları lideri, “Buradaki ana fikir daha sıkıntısız, daha ucuz ve daha şeffaf bir süreç için dijital teknolojiyi kullanmak.” tabirlerini kullandı.

Financial Times’ın haberine nazaran LSE Group, blokzincir tabanlı piyasalar için farklı bir varlık kullanmayı düşünüyor. Şirket, hususla alakalı İngiltere hükümeti ve Hazine Bakanlığıyla görüşüyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap