Liverpool, Blockchain Teknolojisi Kullanarak “Dünyanın İlk İklim-Olumlu Kenti” Olmayı Hedefliyor

Liverpool, Blockchain Teknolojisi Kullanarak “Dünyanın İlk İklim-Olumlu Kenti” Olmayı Hedefliyor

Paylaş
Liverpool, Blockchain Teknolojisi Kullanarak “Dünyanın İlk İklim-Olumlu Kenti” Olmayı Hedefliyor

Liverpool Şehir Konseyi (LCC), kentin iklim etkilerini hafifletmek için blockchain teknolojisini kullanacağını duyurdu.

LCC’den yapılan duyuruda, kentin iklim etkilerini azaltma çabalarının “2020 yılına kadar dünyanın ilk iklim-pozitif kenti” olma arzusu olduğu açıklanıyor. LCC, bir yıl boyunca bir blok zincirinin denenmesi için Poseidon Vakfı ile ortak olacak. Kentin iklim etkilerini yüzde 110’dan fazla bir oranda dengelemek amacıyla, tıokenize edilmiş karbon kredileri takasının güvenliğini ve değişimini kolaylaştıracak bir platform oluşturulacak.

Yüzde 110’luk bir mahsule giderken, edie.net, LCC’nin şehrin iklim etkilerini 2030’a kadar yüzde 40 azaltma ölçütlerine sahip olduğunu ve sokak lambası enerji tüketimini azaltmak için 2000 cadde boyunca yüzde 82 oranında tasarruf edecek 15.000 enerji tasarruflu LED sokak ışıklarını kurduğunu bildirdi. Kent ayrıca, karbon emisyonlarına karşı harekete geçmede, 2012’den bu yana 558.000 tondan fazla kesinti yapan bir geçmişe sahip.

Liverpool Belediye Başkanı Joe Anderson, Poseidon teknolojisinin, iklim değişikliğinin nedenlerini tersine çevirmek için dünyanın dört bir yanındaki hükümetlere, şirketlere ve bireylere gerçekten bir çözüm sunacak türünün ilk örneği olduğunu ve bu anlaşmanın şehire kenar teknolojisi getirecek diğer anlaşmaları da beraberinde getireceğinden heyecan duyduğunu söyledi. 

Poseidon Vakfı, orman korumasının çok önemli olduğu bir etki yaratmak ve izlemek için şeffaflık ve izlenebilirlik sağlayan blockchain teknolojisini kullanan, dondurma üreticisi Ben & Jerry’s ile ortaklaşa platformu ve Malta merkezli bir sivil toplum kuruluşudur. Örgüt başarılı bir sınavı tamamlamış durumda. Liverpool, blockchain ve kripto endüstrisine yabancı değil. Geçtiğimiz yıl bağımsız iş savunucuları Independent Liverpool, hem İngiltere sakinleri hem de yabancı gezginlerin kullanacağı yerel bir dijital para birimi başlatmak için Tel-Aviv tabanlı blockchain startup Colu ile ortaklık kurdu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap