Litecoin, Mimblewimble blok güncellemesini duyurdu: LTC’de artış

Litecoin, Mimblewimble blok güncellemesini duyurdu: LTC’de artış

Paylaş
Uzman Coin: Litecoin, Mimblewimble blok güncellemesini duyurdu: LTC’de artış

Litecoin’de uzun süredir beklenen Mimblewimble güncellemesi, Litecoin Vakfı’nın Twitter hesabından resmen açıklandı. MWEB’in sisteme yüklenmesi Litecoin’in 0.21.2 güncellemesiyle gelecek. Bu geliştirme, Taproot güncellemesiyle yapılan bazı önemli gizlilik ve güvenlik geliştirmelerini de içeriyor.

Güvenlik ve kod denetleme şirketi Quarkslab de, MWEB kodunun denetimini yayımladı ve şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Protokol, blok zincirindeki işlemlerin gizliliği hakkında çok değerli ve yeni güvenlik geliştirmeleri sağlamaktadır”

“Bu proje topluluğun birliğinin kanıtı oldu”

Litecoin’in uzun yıllardır tartışılan yaratıcısı Charlie Lee de şunları söyledi:

“MWEB’in plânlaması, geliştirilmesi ve şimdiki aktivasyonu, yıllardır Litecoin destekçilerinden gelen bağışlar sayesinde tam bir topluluk çalışması içinde yapıldı. Projeyi yöneten David Burkett’in de kendini bu işe adamsı ve detaylara gösterdiği özen de başarıya giden yolda büyük önem taşıdı. Öte yandan orijinal Litecoin Geliştirme Teklifi’yle yardımcı olan Andrew Yang, kod kontrolleriyle Hector Chu, ve ismini sayamadığım birçok denetçi, danışman ve testnet düğümü çalıştıran kişi de yardımlarıyla büyük katkı verdiler. Bu proje, Litecoin topluluğunun birlikteliğinin ve sürekli büyümesinin gerçek bir kanıtıdır.”

Aktivasyon zamanı…

Madenciler tamamlanmış kodu aldıklarında, hemen MWEB aktivasyonu için sinyal vermeye başlayabilecekler. Gerekli rakama ulaşıldığında, aktivasyonun hangi tarihte olduğu da belirlenmiş olacak ve daha sonra MWEB yayına girecek.

“Ev alırken bile gerekli olan gizliliği sağlıyor”

Burkett de, güncellemenin Litecoin’i dünyadaki en iyi çalışan kripto paralardan biri yapacağını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“MWEB, Litecoin’in evriminde bir sonraki önemli adımdır. MWEB’in sağladığı isteğe bağlı olan gizlilik, kullanıcıya küçük günlük işlemlerde, hatta bir ev alırken bile gerekli olan gizliliği sağlıyor”

Son 24 saatte %5’lik yükseliş kaydeden Litecoin haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 110 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap