Litecoin için iddialı çıkış: “Geleceği yok”

Litecoin için iddialı çıkış: “Geleceği yok”

Paylaş
Litecoin için iddialı çıkış: “Geleceği yok”

Yaklaşık 500,000 takipçi ile Medium’un en büyük aktif blogu olan The Startup’ta yer alan, geliştirici ve girişimci Sylvain Saurel tarafından kaleme alınan bir yazıda, Litecoin’in geleceği olmadığı iddia edildi.

Saurel, Litecoin’in sonlanacağını, çünkü arkasındaki ideolojinin zamana dayanamayacağını öne sürüyor.

Bitcoin’den çatallanan Litecoin‘in sadece birkaç teknik farkla Bitcoin ile neredeyse aynı olduğunu vurgulayan geliştirici, Litecoin’in scrypt algoritmasının LTC üretmek için gereken ekipmanın maliyetini Bitcoin’e göre çok daha yüksek kıldığına dikkat çekiyor.

“Bitcoin’le aynı riskleri taşıyor”

Ayrıca Saurel, “Litecoin’in kaynak kodu Bitcoin’in koduyla aynı ve buna göre güncellenmeye devam eder. Bu durum Bitcoin Core’dan faydalanırken aynı zamanda Bitcoin’de güvenlik açıkları keşfedilmesi durumunda aynı güvenlik risklerine Litecoin’in de maruz kalacağı anlamına gelir.” ifadelerini kullanıyor.

“Mevcut parasal sistemin başarısızlıklarını yeniden üretiyor”

Geliştirici, devamında Bitcoin’in en büyük gücünün liderinin olmaması iken Litecoin’de bir lider bulunduğunu ifade ederek bu çalışma şeklinin güçlerini kötüye kullanan birkaç kişinin elinde olan mevcut parasal sistemin başarısızlıklarını yeniden ürettiğini ileri sürüyor.

Bu noktada Saurel, Charlie Lee’nin 2017 yılının sonunda, fiyatların tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla sahip olduğu LTC’nin çoğunu satmaktan çekinmediğinin altını çiziyor.

“Yatırımcılar iki parayı aynı anda tutmaz”

Saurel, “Litecoin sadece birkaç farkla Bitcoin’in bir kopyasından başka bir şey değil. Litecoin’in kaynak kodu neredeyse Bitcoin’le aynı olduğundan blok zincirinin güvenlik açıkları da çoğunlukla aynıdır. Yatırımcılar Bitcoin’leriyle aynı güvenlik riskleri taşıdığından Litecoin almakla ilgilenmiyorlar. Charlie Lee, Bitcoin’de büyük bir güvenlik ihlali keşfedilirse Litecoin ve onun 2.8 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonu için ölümcül olabileceğini tekrar etmeye devam ediyor.” diyor.

Geliştiriciye göre, BTC’de yaşanacak bir aksaklık, LTC’yi de etkileyeceğinden ve dolayısıyla portföy çeşitliliğine zarar vereceğinden yatırımcılar bu iki parayı aynı anda tutmaktan kaçınacaklar.

Saurel, Bitcoin’in “Dijital Gümüş” rolünü oynayan bir arkadaşa ihtiyacı olmadığını, en büyük kripto paranın zaten olağanüstü bir başarı elde ettiğini belirterek yakın gelecekte başka bir BTC için piyasa talebi oluşmayacağını öngörüyor. Son olarak Saurel’e göre LTC, kesinlikle bir süre daha en büyük 10 kripto para arasında bulunacak.

Saurel’in haklı çıkıp çıkmayacağını zaman gösterecek. Öte yandan Saurel, LTC’nin geleceğinin parlak olmadığını iddia ederken Charlie Lee, kripto parasına gizlilik özellikleri kazandırmakla uğraşıyor. Kripto paranın son dönemde piyasanın yükselen yıldızları Beam ve Grin’in de altyapısını oluşturan MimbleWimble protokolüne geçişi için çalışılıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap