Litecoin Foundation BitGo ile Birlikte Çalışmaya Başladı

Litecoin Foundation BitGo ile Birlikte Çalışmaya Başladı

Paylaş
Litecoin Foundation BitGo ile Birlikte Çalışmaya Başladı

Litecoin Foundation, popüler kripto para platformlarından BitGo ile birlikte çalışmaya başladı.

Yeni Anlaşma

BitGo günümüzde on binlerce kripto para yatırımcısına saklama hizmeti sunuyor. Yatırımcılar BitGo’nun hizmetlerini kullanarak kripto paralarını güvenli bir şekilde saklayabiliyorlar.

Litecoin Foundation kısa süre önce bir duyuru yayınladı ve BitGo ile birlikte çalışmaya başladığını açıkladı.

Litecoin Foundation henüz bu ortaklığın detaylarıyla ilgili bir açıklama yapmadı. O yüzden Litecoin Foundation ile BitGo arasında tam olarak ne gibi bir işbirliği olacak bilinmiyor. U.Today tarafından yapılan habere göre Litecoin Foundation bu ortaklık sonrasında kullanıcılara doğrudan cüzdan hizmeti vermeye başlayabilir. Finance Magnates ise Litecoin Foundation’ın bu ortaklık sonrasında kendi fonlarını BitGo’ya aktarabileceğini öne sürüyor. Ancak belirttiğimiz üzere, bu ortaklığın nasıl şekilleneceği henüz kesin değil.

Çoklu İmza

Litecoin Foundation tarafından yapılan açıklamalarda çoklu imza teknolojisinden bahsediliyor.

Kripto para kullanıcıları bu çoklu-imza (multisig) özelliğini kullanarak sıradan işlemlere kıyasla çok daha güvenli bir şekilde işlem yapabiliyorlar. Çoklu imza teknolojisi, bir işlemin yapılabilmesi için birkaç farklı partinin o işlemi onaylamasını gerektiriyor.

Çoklu-imza teknolojisi genelde ya ortak hesaplarda ya havuz hesaplarda kullanılıyor. Ancak bu teknolojiyi elbette kişisel anahtarlarını çeşitlendirmek, böylece hesabını güvence altına almak isteyen kişiler de kullanabiliyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap