Lider Bitcoin borsalarının merkezi Malta çalkalanıyor

Lider Bitcoin borsalarının merkezi Malta çalkalanıyor

Paylaş
Lider Bitcoin borsalarının merkezi Malta çalkalanıyor

“Blockchain dostu” bir ülke olarak bilinen ve Binance ile OKEx dahil olmak üzere birçok kripto para borsasının yasal merkezi olan Malta’da siyasi kriz yaşanıyor.

Ada ülkesinde araştırmacı gazeteci Daphne Caruana Galizia suikastinin hala aydınlatılamamış olması halkta büyük öfke yarattı. Düzenlenen sayısız protestolarda göstericiler, Başbakan Joseph Muscat’ın istifasını istedi.

2017 yılında öldürülen gazeteci Galizia, özellikle rüşvet ve yolsuzluk konularda yazıyordu.

Malta basını Başbakan Muscat’ın istifa etmeye karar verdiğini ve bu niyetini Cuma günü Cumhurbaşkanı George Vella’ya bildirdiğini yazdı. Haberlerde Başbakan’ın televizyonda yapacağı bir konuşma ile görevden ayrılacağı iddia edildi.

Öte yandan Malta hükümetinden haberlere yalanlama geldi. Hükümet kanadından yapılan yazılı açıklamada, “Başbakan görevinde kalarak, ülke tarihinin en büyük suçlarından birini söz verdiği üzere aydınlatmaya yoğunlaşacak. Yerel basında çıkan, kabinenin Başbakan’a güven duymadığı yönündeki haberler, herhangi bir doğrulama yapılmadan servis edilen icat edilmiş haberlerdir.” ifadeleri kullanıldı.

Muscat, kripto para ve Blockchain şirketleriyle yakın temasta olan bir isimdi. Malta, Binance ve OKEx gibi kripto para borsalarının yanı sıra pek çok kripto para projesinin yasal merkezi haline gelmişti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap