Larry David’in Superbowl reklamı, FTX.US’i kuşku altında bırakıyor

Larry David’in Superbowl reklamı, FTX.US’i kuşku altında bırakıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Larry David’in Superbowl reklamı, FTX.US’i kuşku altında bırakıyor

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından cuma günü yayımlanan evraka nazaran komedyen Larry David ve Amerikan futbolcusu Tom Brady’nin yer aldığı FTX reklamı, iflas eden kripto borsasının ABD ve milletlerarası işletmeleri ortasındaki münasebetin meçhul olduğunu gösteriyor.

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, hükümetin kendisine yönelik suçlamaları desteklemek için ispat sunamayacağını argüman etmeye devam ediyor. Hatasız olduğunu savunan Bankman-Fried’ın duruşması 2 Ekim’de.

FTX ve FTX.US Ayrımı

Kurucunun avukatları, suçlamalar memleketler arası ticaretle ilgili olduğundan ABD operasyonlarının devam etmesi gerektiğini savunuyor. Hükümet ise Bankman-Fried imparatorluğunun çöküşünden birkaç ay evvel yayımlanan reklama atıfta bulunarak ayrımın o kadar da net olmadığını belirtti.

Dosyada şu sözler yer aldı:

Ayrıca DOJ, FTX’in iflasıyla ilgili detayların üzerinden geçmek istiyor. Bakanlığın tezine nazaran Bankman-Fried’ın müşteri fonlarını berbata kullanmasının, iflasla alakası olabilir.

Bankman-Fried, ayağa kaldırılabilecek bir şirketin denetimini devretmek konusunda güçlü bir adım attığını savunsa da hükümet, iflasla ilgili olayların jüriyi ilgilendirdiğini söyledi.

Bakanlık, mahkeme dosyasında “Gelecekte borsanın müşteri çekip çekemeyeceği türel açıdan kıymetsizdir.” sözlerini kullandı.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap