Kurumsal yatırımcıların kripto fonu yatırımları yavaşladı

Kurumsal yatırımcıların kripto fonu yatırımları yavaşladı

Paylaş
BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcıların kripto fonu yatırımları yavaşladı

Investing.com – Kripto paralara dayalı yatırım eserleri, 4 haftalık fon girişlerinin akabinde geçen hafta talebin azalmasıyla düşük ölçülü çıkış gördü. 

Kripto para yatırım eserleri, evvelki 4 haftada toplamda 742 milyon dolar yatırım çekti. CoinShares bilgilerine nazaran geçen hafta kripto fonlarından 6,5 milyon dolarlık düşük ölçüde fon çıkışı gerçekleşti.

BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcıların kripto fonu yatırımları yavaşladı 1

Son haftaların en çok talep gören fonları olan Bitcoin eserleri, en yüksek çıkışı görürken Ethereum fonlarına girişler, düşüşün hudutlu kalmasını sağladı. Buna nazaran Bitcoin’e dayalı yatırım eserlerinden 13 milyon dolar çıkış oldu. Bitcoin’in düşüşüne endeksli fonlarda da çıkış serisi 13. haftaya taşınırken 5,5 milyon dolarlık fon çekildi.

BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcıların kripto fonu yatırımları yavaşladı 2

Ethereum fonları ise geçen hafta 6,6 milyon dolarlık fon çekerken en çok talep edilen fonlar oldu. 2023 yılında Ethereum’a dayalı yatırım eserlerine olan ilgi düşüşü dikkat çekerken bu durum, yavaş da olsa değişmeye başlıyor. Öteki yandan en çok talep gören altcoin fonları ortasında yer alan XRP, SEC davası öncesi ve sonrasında yatırım çekmeye devam etti. XRP fonları, son iki haftada yaklaşık 6,8 milyon dolar fon topladı. Öbür fon girişi görülen altcoin yatırım eserlerinin başında Solana, Uniswap ve Polygon yer aldı.

BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcıların kripto fonu yatırımları yavaşladı 3

İşlem hacimleri denetim edildiğinde CoinShares dataları, geçen hafta ortalamanın altında 1,2 milyar dolarlık hacim raporladı. Evvelki hafta ise süreç hacmi 2,4 milyar dolara kadar yükselmişti. Ülke bazında bakıldığında fon çıkışlarının neredeyse tamamı ABD ve Kanada’dan geldi. Bununla birlikte Avrupa bölgesinde İsviçre, fon talebiyle çıkışları kısmen karşılayan ülke oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap