Kurumsal yatırımcılar kripto yatırım fonlarında kâr satışlarını hızlandırdı

Kurumsal yatırımcılar kripto yatırım fonlarında kâr satışlarını hızlandırdı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kurumsal yatırımcılar kripto yatırım fonlarında kâr satışlarını hızlandırdı

Investing.com – Kripto paralara dayalı yatırım fonları, son haftalarda zayıf seyrederken geçen hafta çıkışların hızlandığı görüldü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kurumsal yatırımcılar kripto yatırım fonlarında kâr satışlarını hızlandırdı 1

CoinShares datalarına nazaran kripto varlık yatırım eserlerinde kâr satışları hızlandı ve geçen hafta 107 milyon dolarlık net çıkış görüldü. Kripto yatırım fonlarında haftalık süreç hacmi ise yaz aylarındaki sakinliğe bağlı olarak yıllık ortalamanın altında kaldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kurumsal yatırımcılar kripto yatırım fonlarında kâr satışlarını hızlandırdı 2

Varlık bazında bakıldığında Bitcoin, tekrar ön plandaydı. Bitcoin’e dayalı yatırım fonlarında toplam çıkış ölçüsü geçen hafta prestijiyle 111 milyon dolar olarak kaydedildi. Bu çıkış mart ayındaki düzenleyici baskısında görülen çıkış sonrası en yüksek haftalık gerileme olarak görüldü. Bitcoin’in düşüşüne endeksli fonlar ise 14 haftalık düşüş sürecinin akabinde çıkışları durdurdu. 

Ethereum fonlarında çıkışlar ise 6 milyon dolar oldu. Başka altcoin fonları ise kısmi girişler kaydetti. Bitcoin ve Ethereum fonları toplamda 117 milyon dolar çıkış görürken Solana, Mart ayından bu yana en yüksek talebi görerek 9,5 milyon dolar fon topladı. XRP ve Litecoin ise yarım milyon dolarlık fon girişlerine sahipti. Uniswap fonları 800 bin dolar ve Cardano fonları ise 300 bin dolar çıkış ile talebi azalan altcoin fonları oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kurumsal yatırımcılar kripto yatırım fonlarında kâr satışlarını hızlandırdı 3

Ülke bazında bakıldığında Kanada 71 milyon dolara yakın çıkışla düşüşü yöneten piyasa oldu. Akabinde Almanya da 28,5 milyon dolar fon çıkışıyla öne çıktı. ABD ise bu hafta 200 bin dolarlık düşük ölçülü girişle sakin bir piyasa oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap