Kurumsal yatırımcılar kripto fonlarında son 5 ayın en yüksek satışını gerçekleştirdi

Kurumsal yatırımcılar kripto fonlarında son 5 ayın en yüksek satışını gerçekleştirdi

Paylaş
BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcılar kripto fonlarında son 5 ayın en yüksek satışını gerçekleştirdi

Investing.com – Kripto paralara dayalı yatırım fonları, geçen haftaki süreçlerde Mart ayından bu yana en yüksek çıkış ölçüsünü gördü.

BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcılar kripto fonlarında son 5 ayın en yüksek satışını gerçekleştirdi 1

Kripto para yatırım eserleri, Mart 2023 periyodunda görülen düzenleyici baskı esnasında  haftalık bazda 250 milyon dolar civarında fon çıkış görmüştü. CoinShares datalarına göre  geçen hafta 168 milyon dolarlık çıkış kaydedilirken bu fiyat, Mart ayından bu yana en yüksek çıkış olarak kaydedildi.

Buna nazaran Ağustos ayındaki fon satış ölçüsü 278 milyon dolara ulaştı. Haftalık süreç hacmi ise 1,3 milyar dolar olarak hesaplanırken yıl ortalamasının altında kalmaya devam etti. CoinShares analistleri, çıkış serisinin devam etmesini, SEC’in erteleme kararlarına bağlı olarak spot Bitcoin ETF’nin piyasa sürülmesinin beklenenden daha uzun süreceğinden kaynaklandığına inanıyor.

BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcılar kripto fonlarında son 5 ayın en yüksek satışını gerçekleştirdi 2

 

Varlık bazında bakıldığında Bitcoin, bir defa daha odak noktası olarak kalmaya devam etti. Geçen hafta prestijiyle Bitcoin fonlarından çıkışlar 149 milyon dolar olurken toplam çıkışların büyük çoğunluğunu oluşturdu. Bitcoin Short eseri de 4 milyon dolarlık bir çıkış gördü. Bitcoin fonları, son satışlara karşın yılbaşından bu yana 265 milyon dolar artıda kalmaya devam ediyor.

Altcoin pazarında Ethereum’a dayalı yatırım eserler, toplamda 17 milyon dolar satış görerek öne çıktı. Ethereum fonlarındaki çıkış aylık bazda 30 milyon dolara yakın gerçekleşirken fonlar yıllık bazda 100 milyon dolar eksiye düştü. Öbür altcoin fonlarında ise düşük ölçülü girişler görüldü.

BTC Piyasası: Kurumsal yatırımcılar kripto fonlarında son 5 ayın en yüksek satışını gerçekleştirdi 3

Ülke bazında bakıldığında satışların büyük bir çoğunluğu Almanya ve Kanada pazarında gerçekleşti. Almanya piyasasında 68 milyon dolarlık ve Kanada’da 61 milyon dolarlık satış görüldü. Akabinde ABD ve İsviçre pazarında sırasıyla 19,5 milyon dolar ve 16,7 milyon dolarlık çıkışlar gerçekleşti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap