Kurucusu TRON’u eleştirdi, Poloniex DGB’yi borsadan çıkarma kararı aldı

Kurucusu TRON’u eleştirdi, Poloniex DGB’yi borsadan çıkarma kararı aldı

Paylaş
Kurucusu TRON’u eleştirdi, Poloniex DGB’yi borsadan çıkarma kararı aldı

DijiByte’ın (DGB) kurucusu Jared Tate, Justin Sun’un kurucusu olduğu TRON’u eleştirince yine Sun’un arkasında bulunduğu kripto para borsası Poloniex, birdenbire DGB’yi borsadan çıkarmaya karar verdi.

Tate, “tamamen merkezi bir ağ yapısı” bulunan TRON’un tanıtım belgesinin (white paper) çoğunun kopya olduğunu, birkaç kumar uygulaması, pazarlama ile yaratılan heyecan ve ücretli Twitter botları dışında TRON’la ilgili hiçbir şeyin benzersiz olmadığını söyledi.

Tate, ayrıca Poloniex’in de artık TRX’in reklam fabrikasına dönüştüğünü iddia etti. Son olarak DigiByte kurucusu, ABD’li DigiByte alıcılarının en hassas verilerinin şimdiki Poloniex’in elinde olmasından dolayı kızgın olduğunu belirtti.

Tate’in eleştirileri üzerine Poloniex’ten şaşırtıcı bir açıklama geldi. Açıklamada, ABD’li müşterilerin verilerinin Circle tarafından korunduğu ve Poloniex’in artık bu verilere sahip olmadığı ifade edildi. Devamında ise “Dikkatli incelememizden sonra DigiByte’ın listeleme standartlarımızı karşılamadığına karar verdik. Yakında DGB’yi borsadan çıkaracağız. Detaylar duyurulacak.” denildi.

Poloniex, Tate’in eleştirileri üzerine birdenbire DGB’yi borsadan çıkarma kararı almasıyla kripto para topluluğunun büyük tepkisini topladı.

Digibyte ve Binance gerginliği

DigiByte kurucusu daha önce de Binance’i eleştirerek gündeme gelmişti. Tate, geçen sene Binance’in 2017 yılında açıldığında DGB’nin listelenme için tüm aşamaları geçtiğini ve borsada listelenmek için kendilerine söz verildiğini söylemişti. Buna karşın Tate, Binance tarafından talep edilen listeleme ücretini reddetmelerinden dolayı DGB’nn Binance’te listelenmediğini ileri sürdü. Geçtiğimiz Eylül ayında bir açıklama daha yapan Tate, Binance ekibiyle video görüşmesi yaptığını ve borsanın listeleme için 300,000 dolara ek blok zincirinin hack’lenmesi gibi olaylara karşı bir sigorta amacıyla tüm DGB’nin yüzde 3’ünü istediğini yazmıştı.

Digibyte, 2013 yılında Bitcoin’den çatallanarak geliştirilmiş ve 2014 yılının Ocak ayında piyasaya çıkmıştı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap