Kucoin’in çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracağı argüman edildi

Kucoin’in çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracağı argüman edildi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kucoin’in çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracağı argüman edildi

Kripto para dalı ayı döneminde yara almaya devam ederken şirketler iş güçlerinde azalmaya gidiyor.

Bununla birlikte kripto para borsalarından Kucoin‘in çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracağı argüman edildi.

Kucoin’in işten çıkarma iddiaları

Kucoin‘in iş gücünün yüzde 30’unu azaltmak istediği ve bu işten çıkarmaların şirketin yeni KYC siyasetinin bir sonucu olduğu tez ediliyor. Çinli muhabir Colin Wu, üç dahili çalışandan aldığı bilgilere dayanarak bu işten çıkarmaların gerçekleşeceğini belirtti. Kucoin’in kullanıcıları için mecburî hale getirdiği müşterini tanıma (KYC) tedbirlerinin güncellenmesinden sonra bu iş kesintisi yaşanıyor. Kaynaklar ayrıyeten, yeni siyasetin şirketin karını etkilediğini öne sürdü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kucoin’in çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracağı argüman edildi 1

Kucoin tarafından resmi bir açıklama yapılmadı, lakin raporda Seyşeller merkezli şirketin işten çıkarmaları “normal bir performans değerlendirmesi” olarak nitelendirdiği ve “Kucoin’in uyumluluğu faal olarak benimsediği ve temel iş geliştirmeye odaklandığı” tabir edildi.

Temmuz 2022’de Kucoin, işçisini yüzde 30 oranında artırmak istediğini belirterek işten çıkarma söylentilerini yalanlamıştı.

Bu ortada, rakip kripto para borsası Binance’in ABD kolu, geçtiğimiz günlerde Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile uzun ve kıymetli bir hukuk savaşına hazırlanmak için kimi çalışanlarını işten çıkarmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap