KuCoin, madencilik havuzlarını askıya aldığını duyurdu

KuCoin, madencilik havuzlarını askıya aldığını duyurdu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: KuCoin, madencilik havuzlarını askıya aldığını duyurdu

KuCoin, Bitcoin ve Litecoin madencilik havuzunlarını askıya aldığını duyurdu.

Kripto para bölümünde en uzun ayı dönemlerinden biri yaşanırken, bölüm oyuncuları öteki yollar ile gelir tasarrufuna gidiyor. Kripto para borsalarından KuCoin Bitcoin ve Litecoin havuzlarına yatırımlarını askıya alacağını açıkladı.

KuCoin, Bitcoin ve Litecoin havuzlarına yatırımlarını artırıyor

KuCoin, Bitcoin ve Litecoin madencilik havuzlarını askıya aldığını duyurdu. Borsa, bu kararın “gelişen iş stratejisiyle uyumlu” olduğunu belirtti fakat ayrıntılı bir açıklama yapmadı. Askıya alma süreci 15 Ağustos 2023 saat 16.00’a kadar sürecek ve önümüzdeki duyuruya kadar devam edecek.

KuCoin, kullanıcılarına süreksiz askıya alma müddetince kesintisiz yarar sağlamak için Bitcoin ve Litecoin madencilerini alternatif madencilik havuzlarına geçirmelerini önerdi. Ayrıyeten kullanıcıları, madencilik kayıtlarını ve ilgili bilgilerini 27 Ağustos’a kadar yedeklemeleri ve saklamaları konusunda uyardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: KuCoin, madencilik havuzlarını askıya aldığını duyurdu 1

Şu anda, KuCoin’in Bitcoin ve Litecoin madencilik havuzları sırasıyla saniyede 9,08 exahash (EH/s) ve saniyede 3,90 terrahash (TH/s) hash oranlarına sahip. Bu, Litecoin ağı için 792,16 TH/s ile karşılaştırıldığında, Bitcoin ağının hash oranının 349,19 EH/s olduğu manasına geliyor.

Önceden, Cointelegraph, KuCoin’in iş gücünün yüzde 30’unu işten çıkarma planı yaptığını bildirmişti. Lakin, borsa CEO’su Johnny Lyu, bu türlü bir plan olmadığını ve KuCoin’in meselesiz çalıştığını belirtti. KuCoin, kullanıcıları için Temmuz ayından bu yana mecburî Müşterini Teşhis (KYC) gerekliliklerini uygulamaya koydu. Mevcut müşterilerin KYC’yi tamamlamadıkları sürece para yatırmaları engellenecektir. KuCoin, 20 milyondan fazla kayıtlı hesaba sahip olduğunu söz etmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap