Kriz Kâhini Açıkladı: Bitcoin ve Bu 2’sine Yatırım Yapın!

Kriz Kâhini Açıkladı: Bitcoin ve Bu 2’sine Yatırım Yapın!

Paylaş
BTC Piyasası: Kriz Kâhini Açıkladı: Bitcoin ve Bu 2’sine Yatırım Yapın!

Ünlü müellif ve finans eğitmeni Robert Kiyosaki, kısa bir mühlet evvel toplumsal medyada yaptığı bir paylaşımda, Amerikan iktisadının istikrarsız durumu konusunda bir defa daha alarm verdi ve gecikmeden Bitcoin, altın ve gümüş üzere varlıkları edinmenin değerini vurguladı. En çok satan kitabı ‘Zengin Baba Fakir Baba’ ile tanınan Kiyosaki, ekonomik istikrarsızlığa karşı bir muhafaza olarak alternatif yatırımların açık bir savunucusu olmuştur. İşte detaylar…

Kiyosaki, Bitcoin yatırımına işaret etti

Kiyosaki’nin iletisi açık ve net: bu varlıkların gelecekteki fiyatları hakkında spekülasyon yaparak vakit kaybetmeyin; bunun yerine bugün onları garanti altına almaya odaklanın. Kiyosaki, birçok insanın altın, gümüş ve Bitcoin’in gelecekteki kıymetlerini varsayım etmeye odaklanmışken, mevcut varlıklarıyla daha fazla ilgilenmeleri gerektiğini savunuyor. Ona nazaran, bu varlıklara nispeten düşük bir maliyetle yatırım yapma fırsat penceresi süratle kapanıyor. “Bugün Bitcoin, altın ve gümüş satın alabilecekken neden yarını bekleyesiniz ki?” diyen Kiyosaki, bu varlıkların 2025 yılındaki fiyatlarına ait soruları “aptalca” olarak nitelendirerek retorik bir biçimde soruyor.

Daha fazla kişi bu varlıkların inançlı liman olma potansiyelini fark ettikçe, talebin artacağı ve kaçınılmaz olarak fiyatlarının yükseleceği konusunda ihtarda bulunuyor. Kiyosaki’nin Amerikan iktisadının durumuna ait ikazlarının temelinde, klasik prestiji para ünitelerinin “sahte” olduğu ve uzun vadeli bir geleceği olmadığı inancı yatıyor. Buna karşılık, kripto para ünitelerini paranın geleceği olarak görüyor. Bu bakış açısı, Singapur’da düzenlenen “büyük bir kripto konferansı” sırasında yaptığı son açıklamalarla örtüşüyor.

BTC’de son durum nedir?

Mevcut en son bilgiler itibariyle, Kiyosaki’nin en sevdiği kripto para ünitesi olan Bitcoin (BTC) 27.143 dolardan süreç görüyor. Son 24 saatte yüzde 0,82’lik bir artış, geçtiğimiz hafta yüzde 4,86’lık bir kar ve aylık grafikte yüzde 4,32’lik bir yükseliş yaşadı. Bu sayılar, kripto paranın dayanıklılığının ve Kiyosaki’nin gözünde bir yatırım seçeneği olarak çekiciliğinin altını çiziyor. Kiyosaki’nin Bitcoin, altın ve gümüşe derhal yatırım yapılmasını savunması, takipçileri ve genel olarak yatırımcılar için bir hareket daveti niteliği taşıyor.

BTC Piyasası: Kriz Kâhini Açıkladı: Bitcoin ve Bu 2’sine Yatırım Yapın! 1

Alışılmadık finansal öngörüler sunma konusundaki geçmişi göz önüne alındığında, Kiyosaki’nin öngörüleri büyük ilgi görmüştür. Enflasyon ve ABD doları üzere klasik para ünitelerinin istikrarına ait telaşlar artarken, Kiyosaki’nin tavsiyeleri kıymet taşıyor ve bireyleri finansal geleceklerini korumak için proaktif adımlar atmaya teşvik ediyor. Sonuç olarak, Robert Kiyosaki’nin son tavsiyesi, ekonomik belirsizlik karşısında Bitcoin, altın ve gümüş üzere varlıkların teminat altına alınmasının aciliyetinin altını çiziyor. Kiyosaki’nin tavsiyeleri, giderek belirsizleşen finansal ortamda servetlerini korumak isteyenler ortasında yankı uyandırıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap