Kritik Gelişme: Binance’ten Şok İstifa Geldi!

Kritik Gelişme: Binance’ten Şok İstifa Geldi!

Paylaş
BTC Piyasası: Kritik Gelişme: Binance’ten Şok İstifa Geldi!

Binance kripto para borsasının ABD şubesi Binance US, yaklaşık üçte bir oranında işgücü azaltımını içeren kıymetli tekrar yapılandırma tedbirleri aldı. Ayrıyeten Binance US Lideri ve CEO’su Brian Shroder da misyonundan istifa etti. İşte detaylar…

Binance US CEO’su istifa etti

Brian Shroder, Eylül 2021’de Binance US’e katıldı ve vazifesinden ayrılması, son aylarda borsaya karşı alınan düzenleyici tedbirler dalgasıyla tıpkı periyoda denk geldi. Süreksiz bir tedbir olarak, Brian Shroder’dan boşalan misyonu Binance US’in Baş Hukuk Sorumlusu Norman Reed üstlendi. BinanceUS’i temsil eden bir sözcü, bu işten çıkarmaları ve Brian Shroder’in ayrılışını resmen doğruladı ve hareketlerin borsanın finansal direncini güçlendirmek için yapıldığını ve sadece kripto borsasına geçerken değerli bir finansal tampon sağladığını söyledi.

BTC Piyasası: Kritik Gelişme: Binance’ten Şok İstifa Geldi! 1

Kripto para borsası sözcüsü, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) güçlü düzenleyici hareketinin kripto para ünitesi sanayisi üzerindeki tesirini vurgulayarak, düzenleyicinin aksiyonlarının Amerikan işleri ve yenilikçiliği üzerinde somut yansımaları olduğunu ileri sürdü. Bu yılın başlarında hem SEC hem de Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi (CFTC) Binance, Binance US ve borsanın kurucu ortağı Changpeng “CZ” Zhao hakkında yasadışı borsa işletmek, kayıtsız menkul değerler satmak, emtia düzenlemelerini ihlal etmek ve müşteri fonlarını makus yönetmek hatalarından yasal süreç başlattı.

Borsa, düzenleyici zorluklar yaşadı

Düzenleyici zorluklara karşılık olarak, 9 Haziran’da Binance US dolar mevduatlarını askıya aldı ve SEC ile devam eden savaşı sırasında fiat para çekme kanallarının süreksiz olarak durdurulduğunu bildirdi. Borsa daha sonra iki ay boyunca sadece kripto platformu olarak faaliyet gösterdi ve MoonPay ile yaptığı paydaşlık sonrasında Ağustos ayında dolar süreç kabiliyetlerini tekrar kullanıma sundu. Reuters’in Kaiko’nun bilgilerine dayandırdığı Temmuz tarihli bir rapora nazaran Binance US, ABD kripto para piyasasındaki pazar hissesinde kıymetli bir düşüş yaşadı. Nisan ayında %22’nin üzerinde olan pazar hissesi 26 Haziran itibariyle yaklaşık %0,9’a düşerek ABD’deki borsanın karşılaştığı zorlukların ve değişen görüntünün altını çizdi.

BTC Piyasası: Kritik Gelişme: Binance’ten Şok İstifa Geldi! 2

SEC’e reaksiyon geldi

Bu sırada Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance US, SEC ile olan yasal sürecinde. Borsa, SEC’in kendilerine yönelttiği suçlamalara yönelik bir ispat olmadığına işaret etti. Ayrıyeten SEC’in söz alma talebinin mantıksız ve uğraştırıcı olduğunu belirtti. Borsa, dört ay boyunca hızlandırılmış bir keşif sürecinden geçmesine karşın müşteri varlıklarının berbata kullanıldığına dair bir ispat bulunmadığına işaret etti. Binance, 13 Haziran’daki duruşmadan bu yana, tüm müşteri varlıklarının doğrulandığını gösterdiklerini söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap