Kriptolarınız Cüzdanda Durdukça Kazanacağınız Stake Süreci ICRYPEX’te Başladı: Nasıl Yapılacağını Adım Adım Anlattık

Kriptolarınız Cüzdanda Durdukça Kazanacağınız Stake Süreci ICRYPEX’te Başladı: Nasıl Yapılacağını Adım Adım Anlattık

Paylaş
BTC Piyasası: Kriptolarınız Cüzdanda Durdukça Kazanacağınız Stake Süreci ICRYPEX’te Başladı: Nasıl Yapılacağını Adım Adım Anlattık

Kripto dünyasında yatırımın farklı yolları ve kendi gayelerine nazaran adım atan farklı cinslerde yatırımcılar var. Kimi kripto yatırımcıları al-sat üzerine konseyi bir strateji izlerken bazıları ise daha uzun vadeli planlar yapıp güvendiği kriptoları cüzdanında tuttuğu bir sisteme yöneliyor.

Kriptoyu uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görenlerin tercih ettiği süreçlerin başında ise stake işlemi geliyor. En kolay tanımla ‘faize para yatırmaya’ benzetebileceğimiz bu sistemde kullanıcılar cüzdanlarındaki makul kriptoları muhakkak müddet boyunca kitleyip süreç yapmayacaklarını garanti ediyorlar ve karşılığında değişken oranlarda kripto kazanarak hesaplarındaki kriptoların ‘durduğu yerde artmasını’ sağlıyorlar. Yani bu prosedür bir tıp pasif gelir sistemi diyebiliriz.

Stake süreçleri artık ICRYPEX’te faal;

BTC Piyasası: Kriptolarınız Cüzdanda Durdukça Kazanacağınız Stake Süreci ICRYPEX'te Başladı: Nasıl Yapılacağını Adım Adım Anlattık 1

Yerli kripto borsası ICRYPEX’te ‘Kazan’ sekmesi altında faal hale gelen stake süreci, şu an için 7 farklı kripto para ünitesi için geçerli ancak yakın vakitte çok daha fazla kripto ünitesinin sisteme ekleneceği belirtiliyor.

Kripto para ünitelerinin stake süreci için vade mühletleri 30, 60, 90 ve 120 gün, bu vade müddetleri farklı üniteler için değişiklik gösterebiliyor. Ayrıyeten vade müddetine bağlı olarak değişen yarar oranları, kripto paralar ortasında da farklılık gösteriyor.

Stake sürecinden vazgeçmeniz durumunda tek bir tıkla süreci gerçekleştirebiliyorsunuz lakin bu durumda sırf anapara cüzdanınıza aktarılıyor ve rastgele bir çıkar elde edilemiyor.

ICRYPEX’te stake süreci nasıl yapılıyor?

BTC Piyasası: Kriptolarınız Cüzdanda Durdukça Kazanacağınız Stake Süreci ICRYPEX'te Başladı: Nasıl Yapılacağını Adım Adım Anlattık 2

Öncelikle bir ICRYPEX hesabınızın olması gerekiyor. Şayet şimdi bir ICRYPEX hesabına sahip değilseniz buraya tıklayıp adımları takip ederek bir hesap sahibi olabilirsiniz.

Sonrasında ise aşağıdaki adımları takip ederek cüzdanınızdaki kriptolar ortasında listede yer alanlarla stake süreci yapabilirsiniz;

  • Buraya tıklayarak ICRYPEX’te yer alan ‘Kazan’ sekmesine gidin.
  • ‘Kazan Ürünleri’ başlığı altında yer alan kriptolardan size uygun olan ve stake süreci yapmak istediğiniz kripto parayı seçin. 
  • Seçtiğiniz kripto para için bulunan vade seçeneklerine ve yıllık yüzdelik oranı (YYO) kısmına göz atarak size en uygun vadeyi seçin.
  • Katıl butonuna tıklayın. 
  • Karşınıza çıkan ekranda stake ayrıntılarına göz atın ve ‘Onayla’ butonuna tıkladıktan sonra süreciniz tamamlanacak.

Adımlardan da anlayacağınız üzere stake süreci epeyce kolay. Bu noktadan sonra seçtiğiniz vade müddetine ve YYO’ya nazaran, seçtiğiniz kripto ünitesi üzerinden kar elde edeceksiniz.

Yastık altında birikim yapmaya alternatif de stake süreci ile ICRYPEX’te:

”Nasıl olacak?” diye sorduğunuzu duyar üzereyiz. Aslında yanıt epey kolay. ICRYPEX’te stake süreci yapabileceğiniz kripto ünitelerinden ikisi, Tether (USDT) ve Tether Gold (XAUT). Bu iki kripto para ünitesinin özellikleri ise Tether’in dolara, Tether Gold’un ise altına endekslenen stabil kripto paralar oluşları. 

Yani bu ik kripto para ünitesinde kıymet kaybı kaygısı ya da yapacağınız yatırımı nerede tutacağınız üzere sıkıntılar olmadığı için değerlendirmeye kıymet inançlı birer yatırım aracı olarak karşımıza çıkıyorlar. Stake süreci ise bu yatırım sürecini çok daha yararlı hale getirmeyi vadediyor.

Stake süreci ile yatırım, dijitalin sağladığı fırsatlar ve Dijital Dolar (USDT), Dijital Altın (XAUT) üzere üniteler sayesinde risklerin minimize edilmesiyle, klasik yatırım araçlarını dijitalleştirerek daha avantajlı yatırım araçları olarak karşımıza çıkarıyor. Her an erişebileceğiniz ve durduğu yerden kazandıran yapısı, stake sürecini yatırım olarak planlayanlar için en avantajlı seçeneklerden biri haline getiriyor.

Kripto borsasının riskleri olan bir yatırım aracı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu riskleri en aza indirmenin yolu ise muteber borsalarda süreç yapmak; âlâ araştırdığınız muteber kripto paralara yatırım yapmak ve piyasanın takipçisi olmak. 

Avrupa Birliği’ndeki 2 farklı ülkede VASP lisansı olan yerli kripto para borsası ICRYPEX’te muteber ve meselesiz süreç için 7/24 canlı dayanak alabilir; kripto dünyasındaki gelişmelerden haberdar olabilir, süratli süreç yapabilir ve yatırım uzman takviyesi üzere hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap