Kriptodaki long süreçler toplam likiditenin %90’ını oluşturuyor

Kriptodaki long süreçler toplam likiditenin %90’ını oluşturuyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kriptodaki long süreçler toplam likiditenin %90’ını oluşturuyor

Fiyatların son iki gündür takviye düzeylerinin altına düşmesiyle Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) vadeli süreç yatırımcıları piyasadaki en büyük kayıpları üstlendi.

Bitcoin, Çarşamba günü 28.500 doların altına indi ve haziran ortasından bu yana en büyük fiyat düşüşlerinden birini yaşadı. Bitcoin’in bu zayıflığı ETH, XRP ve SOL üzere başka büyük kripto paraların da yüzde 5’e kadar düşmelerine sebep oldu.

İşlem hacmine nazaran önde gelen token’ların vadeli süreç likiditesi son 24 saat içerisinde 160 milyon dolar sonunu aştı ve haftanın başından bu yana 320 milyon doların üzerinde ziyana yol açtı.

50 milyon dolar ziyana uğrayan bitcoin vadeli süreçlerini 22 milyon dolar ile Ether ve 5 milyon dolar ile Litecoin (LTC) takip etti. Bitcoin Cash (BCH), Solana (SOL) ve Ripple (XRP) yatırımcıları yaklaşık 4,5 milyon dolar kaybetti.

Coinglass dataları, long süreçlerin toplam likiditenin yüzde 90’ını oluşturduğunu gösteriyor.

Yüksek likiditeler bir fiyat hareketinin mahallî doruğunu yahut tabanını işaret edebilir, bu da yatırımcıların kendilerini buna nazaran konumlandırmalarını sağlayabilir.

Aynı vakitte açık konumlar yüzde 1,16 artıyor. Bu, süreç yapanların daha fazla durum açarken daha az kaldıraç kullandıklarını ve daha az risk aldıklarını gösteriyor.

Ticaret firması QCP Capital, bu haftanın başlarında yaptığı Telegram yayınında, piyasa katalizörlerinin kâfi etkiyi yaratamadıkları bir ortamda fiyatların kademeli olarak düşeceğini belirtti. Şirket, önümüzdeki aylarda Bitcoin’in 24 ila 26 bin dolar ortasında seyredebileceğini de ekledi.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap